MüzikMüzik HaberVitrin

Taraftar Tepkisi Nedeniyle Festival Programından Çıkarılan Alişan’dan Açıklama

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın düzenlediği Trabzon Kültür Yolu Festivali'nde sahne alacağı açıklanan Alişan, tepkiler üzerine programdan çıkarıldı. Fenerbahçeli Alişan'ın yerine Madrigal sahne alacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın düzenlediği Trabzon Kültür Yolu Festivali’nde sahne alacağı açıklanan Alişan, tepkiler üzerine programdan çıkarıldı. Fenerbahçeli Alişan’ın yerine Madrigal sahne alacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 22-30 Haziran arasında Trabzon’da düzenleyeceği Kültür Yolu Festivali’nin programı, Alişan’ın Fenerbahçe taraftarı olması sebebiyle değiştirildi.

Festivalde sahne alması planlanan ve Fenerbahçeli olduğu bilinen şarkıcı Alişan, tepkiler üzerine listeden çıkarıldı.

61saat.com’un haberine göre Trabzon Milletvekilleri ile Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in de devreye girmesinin ardından listeye Alişan’ın yerine Madrigal eklendi.

Madrigal, Trabzon’da 26 Haziran Çarşamba günü saat 20.00’de Kültür Yolu Festivali etkinliklerinde sahne alacak.

Biraz Hassas Davranmışlar

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Alişan, ”Biraz hassas davranmışlar ben de en ufak bir şey olursa kimse zarar görmesin koskoca festival baska haberlerle gündem olmasın diye ortak konuşup iptal ettik.” dedi.

Alişan’ın açıklaması şu şekilde;

Sevgili Kardeşlerim,

Tuttuğumuz takım ayrı, yaşadığımız vatanımız ayrı bir şeydir. Benim için Trabzon, Rize, Bingöl, Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Adana fark etmez; hiç kimse için fark etmez. Vatanım belli, bayrağım belli 🇹🇷. Konserin iptali, kimseden korktuğum ya da çekindiğim için değil; biraz hassas davranmışlar. En ufak bir şey olursa kimse zarar görmesin, koskoca festival başka haberlerle gündem olmasın diye ortak karar alıp iptal ettik.

Ben her sene Trabzon’a gelip programım için VTR çekiyorum 🙂. Her gelişimde o kadar güzel ağırlanıyorum ki, Allah razı olsun 🙏. Programımızı izleyenler bilir, her sene en çok Karadeniz’den bahsederiz; yemeğinden, folklorüne, müziğine kadar. Yapımcımdan en yakın arkadaşlarıma, Trabzonlu birçok dostum var benim 🙂. İnşallah başka bir konserde buluşur, görüşürüz.

Herkese hayırlı günler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu