MüzikMüzik Haber

Tarkan ve Mirkelam İle İlgili Magazin İddiası! Mirkelam’ın İpi Bir Gecede Çekildi…

Tarkan ve Mirkelam ile ilgili yıllar sonra magazin gündemine bomba gibi düşecek iddialar ortaya atıldı. Haluk Özdil, 1995 yılında dönemin Doğan Medya Grubu'na bağlı bir gazetede editörlük yaptığı sırada yaşadığı bir olayı sosyal medya hesabından kamuoyuyla paylaştı.

Tarkan ve Mirkelam ile ilgili yıllar sonra magazin gündemine bomba gibi düşecek iddialar ortaya atıldı. Araştırmacı-yazar ve analist Haluk Özdil, 1995 yılında dönemin Doğan Medya Grubu’na bağlı bir gazetede editörlük yaptığı sırada yaşadığı bir olayı sosyal medya hesabından kamuoyuyla paylaştı.

1995’te yaşanan olayın özeti şöyle;

Tarkan’ın Altın Kelebek ödül töreninde konser vermeyi reddetmesi üzerine yeni bir star arayışına gidildi. Bu isim ‘Koşan Adam’ lakabını alan Mirkelam’dı. Ancak Mirkelam da o dönem medyanın istediği magazin malzemesini vermedi. Medyanın isteklerinin tam tersine hareket eden Mirkelam’ın bir gecede ipi çekildi. Tarkan ile yeniden anlaşma sağlandı.

Haluk Özdil’in iddiaları ile ilgili ayrıntılar;

Haluk Özdil, X Açıklama

Olayın ayrıntıları şöyle;

Haluk Özdil’in iddiasına göre, Tarkan’ın 1995 yılında Altın Kelebek ödül töreninde konser vermeyi reddetmesi, Aydın Doğan’ı oldukça sinirlendirdi. Bu olayın ardından, Tarkan’a karşı bir hamle yapıldı ve Doğan Medya Grubu Tarkan’ın yerini alacak yeni bir isim arayışına girdi. Bu isim, dönemin Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök’ün liderliğinde bir ‘proje’ olarak Mirkelam oldu.

Mirkelam, “Koşan Adam” şarkısıyla büyük bir çıkış yakalamıştı. Ancak, Özdil’in iddiasına göre, Mirkelam’ın sahnelere sürülmesi planı beklendiği gibi gitmedi. Medya grubu, Mirkelam’dan 90’lar magazinine malzeme vermesini, gece hayatında boy göstermesini ve magazin dünyasında sansasyonel aşk hikayeleri yaratmasını bekliyordu. Fakat Mirkelam tam tersini yaptı; aile fotoğrafları verdi ve eşine olan sevgisini sürekli dile getirdi.

Bu durum, Aydın Doğan için büyük bir hayal kırıklığı oldu. Haluk Özdil, Mirkelam’ın medya grubunun isteklerine uymamasının projeyi çıkmaza soktuğunu belirtti. Mirkelam’ın sansasyonel haberler yerine aile yaşantısını ön planda tutması, medya grubunun tüm planlarını bozdu. Bunun üzerine, Tarkan ile yeniden anlaşma yapıldı.

Mirkelam’ın İpi Çekildi

Özdil, Mirkelam’ın medya önündeki performansının bekleneni vermemesi üzerine yayın yönetmenleri arasında geçen diyaloğu da paylaştı: “Bu adamdan bir şey olmaz. Boşuna uğraştık. ‘Ailenden bahsetme, eşinle medya önünde görünme’ dedikçe tersini yapıyor. Ne güzel sansasyonel aşk hikayeleri ve kaçamak senaryoları hazırlamıştık, hepsi boşa gitti. Yayınları durduruyoruz.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu