Müzikonair Tarkan ‘Yılın Babası’, Safiye Soyman ‘Yılın Annesi’ Seçildi | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Tarkan ‘Yılın Babası’, Safiye Soyman ‘Yılın Annesi’ Seçildi

Ödüller, Nilay Dorsa’nın sunumu ile 3 Nisan 2019 Çarşamba günü, saat 19:00’da Kazlıçeşme Kültür Merkezi’nde sahiplerini bulacak.

TRT sanatçıları ve konservatuar hocalarından oluşan jüri ve Türkiye genelinde engellilerin verdiği oylarla belirlenen, 3. OnurAkayMedya Yılın Ödülleri’ni kazananlar belli oldu. 351 Dernek Adına Rumeli Balkan Güç Birliği Federasyonu Genel Başkanı Recep Osman Erdoğan, ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’nü alan isimleri açıkladı. Erdoğan, “Jürinin belirlediği isimler arasında engellilerin verdiği oylarla Türk sinemasında usta oyuncu Engin Çağlar, Türk müziğinde usta sanatçı Ayşe Mine ve basında ise usta gazeteci Tayyar Işıksaçan ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne layık görüldü.” dedi.

Engelliler Gençlik Komisyonu Başkanı Serdar Kurtuluş ise, “Engellilerin verdiği oylarla geçtiğimiz sene baba olan Megastar Tarkan’a ‘Yılın Babası Ödülü’, MS hastası oğlu olan ünlü sanatçı Safiye Soyman’a ise, ‘Yılın Annesi Ödülü’ layık görüldü.” açıklamasını yaptı.

YILIN POP MÜZİK SANATÇISI DEMET AKALIN

Medyanın İmtiyaz Sahibi ses sanatçısı Onur Akay ise, diğer kategorilerde ödül alan isimleri açıkladı. Akay, “Engellilerin verdiği oylarla Demet Akalın’a ‘Yılın Pop Müzik Sanatçısı Ödülü’, Çağdaş Suseven’e ‘Yılın Türk Sanat Müziği Sanatçısı Ödülü’, Ahmet Çevik’e ise, ‘Yılın Oyuncusu Ödülü’ layık görüldü.” ifadelerini kullandı.

Medya dünyasından ödül alacak diğer isimler ise şöyle:

Yılın Magazin Gazetecisi Ödülü: Bilal Özcan (UçanKuş TV)

Yılın Magazin Programı Ödülü: Kanal D Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa (Müge Dağıstanlı & Gülşen Yüksel)

Yılın Haber Spikeri Ödülü (Bayan): Ece Üner (Show Haber)

Yılın Haber Muhabiri Ödülü: Hazan Kutsal (Show Haber)

Yılın Televizyon Kanalı Ödülü: UçanKuş TV

Yılın Haber Spikeri Ödülü (Erkek): Ümit Özhan (UçanKuş TV)

Ödüller, Nilay Dorsa’nın sunumu ile 3 Nisan 2019 Çarşamba günü, Kazlıçeşme Kültür Merkezi’nin Akdeniz Salonu’nda saat 19:00’da gerçekleşecek ödül töreni ile sahiplerini bulacak. Yurt içi ve yurt dışından katılacak çok sayıda engellinin izleyeceği ve girişlerin ücretsiz olduğu törende, engellilerin gösterileri ve sürpriz konserler de olacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu