Taylor Swift, Çin'de Rekor Kırdı -
MüzikMüzik HaberVitrin

Taylor Swift, Çin’de Rekor Kırdı

Taylor Swift'in son albümü Midnights , Tencent Music tarafından Çin'de satılan en pahalı dijital albüm olarak görülmesine rağmen piyasada iyi bir performans sergilemeye devam ediyor.

Dünyaca ünlü pop şarkıcısı Taylor Swift’in günlerdir beklenen 10’uncu albümü Midnights piyasaya çıkmıştı. Albüm, Spotify’da bir günde en fazla dinlenen albüm rekorunu kırmıştı.

İlgili Haber: https://muzikonair.com/taylor-swiftin-yeni-albumu-spotifyi-cokertti/

EN PAHALI DİJİTAL ALBÜM OLDU!

Şimdi de albüm Çin’de rekor bir satışa imza attı. Albüm piyasaya çıktıktan sadece bir gün sonra Tencent Music Entertainment’ın QQ Music’inde yaklaşık 7 milyon yuan (968.300 $) satış elde etti. 35 yuan (4.84 $) fiyatla Çin’de satılan “En pahalı dijital albüm” oldu ve Jay Chou, Lay Zhang ve Li Yuchun gibi Çinli sanatçıların dijital albümlerinin fiyatını aştı.

28 Ekim itibariyle Tencent’in sahip olduğu platformda Midnights’ın (3am Edition) toplam 271.003 dijital kopyası 9.48 milyon yuan (1.31 milyon ABD Doları) karşılığında satıldı.

Dijital albümün fiyatı, Taylor Swift’in ABD’deki çevrimiçi mağazasındaki 14.99 $ fiyat etiketinden daha düşük olsa da, Çin’deki yerel sanatçıların hiçbiri veya başka herhangi bir küresel sanatçı Swift’in 35 yuan fiyat etiketini geçmeyi başaramadı.

Son yıllarda Çin, pazarında büyük bir takipçi kitlesi edinen Swift için başka bir başarıya imza attı.

Sanatçının 2019 albümü Lover , aynı yıl Çin’de rekor kırdı. Universal Music Group , albümün o yıl Çin’de en çok tüketilen uluslararası tam uzunlukta albüm olduğunu ve piyasaya çıktığı ilk hafta ülkede 1 milyon sattığını doğruladı. Bloomberg , Lover’ın piyasaya çıktığı ilk hafta Çin’de 1 milyon satması nedeniyle Taylor Swift’in Çin’de ABD’den daha popüler hale geldiğini söyledi.

Daha sonra, 2021’de, o yılın Nisan ayında piyasaya sürülen Fearless (Taylor’s Version) , piyasaya sürüldükten sonra beş dakikadan kısa bir sürede Çin pazarında 205.000 dijital kopya sattı.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)