MüzikMüzik Haber
Trend

Teknolojide Gelinen Son Nokta! Türkçe Rap Yapan Robot Tasarlandı

Tolga Özuygur isimli bir YouTuber, Türkçe Rap yapan bir robot tasarladı. Robotu görenler şaşkına döndü.

YouTube kanalı üzerinden farklı projeleri hayata geçirerek kayda değer bir başarı yakalayan Tolga Özuygur; bu kez Türkçe Rap yapan bir robot tasarladı.

Tolga Özuygur, “E-Bliss” (İblis diye okunuyor) isimli robotu 3 boyutlu yazıcıyla tasarladı. Robota haftalarca Rap şarkı dinleterek Rap yapmayı öğreten Özuygur, “Bunun sayesinde rap parçaları yazmaya başladı. Bu parçaların tamamını robotumuz tasarlıyor. Biz de yazdığı bu parçalar arasından bir tanesini kendisinin ilk single’ı olarak seçtik” diye konuştu.

İLK ŞARKISI “FİBERİM ISLAK” YAYINDA!

Gerçek bir Rapçi gibi stüdyoda şarkısının kaydını alan E-Bliss’in “Fiberim Islak” isimli ilk şarkısı da çıktı. Öte yandan Spotify, Apple Muzik ve Youtube gibi platformlarda şarkısı da yayımlandı. Özuygur, robotun yakında albümünün ve klibinin de çıkacağını belirtti.

Özuygur, bu projenin amacını ise “Aslında bu tarz projeler yaparken bizim odaklandığımız konu insanların bu tarz konulara birazcık yönlendirmek heveslendirmek. Yeni nesil teknolojilere özellikle genç nesli biraz daha heyecanlandırmak amaçlı bu tarz projeler yapıyoruz” sözleriyle aktardı.

Robotun yaptığı performansı izlemek için buraya tıklayın Robotun şarkı yapım aşamasını izlemek için buraya tıklayın
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu