Müzikonair Telifmetre 2022 Resmi Verileri Açıklandı | Müzikonair
MüzikMüzik HaberVitrin

Telifmetre 2022 Resmi Verileri Açıklandı

Telifmetre resmi verilerine göre 2022 yılında radyo ve televizyonlarda en çok yayınlanan eser, sanatçı ve şarkıları en çok yayınlanan yapım şirketi belli oldu.

Yapımcı, eser sahibi, söz yazarı, besteci, yorumcu, aranjör ve diğer hak sahiplerinin ihtiyaç duydukları analiz ve raporlara ulaşabilmesi için anlık yayınlanma verilerini takip eden Telifmetre 2022 yılına dair analizleri paylaştı. Telifmetre resmi verilerine göre 2022 yılında radyo ve televizyonlarda en çok yayınlanan eser Köfn imzalı ‘Bi’ Tek Ben Anlarım’ oldu.

Verilere göre şarkısı en çok yayınlanan erkek şarkıcı Tarkan, şarkıları en çok yayınlanan kadın şarkıcı Tuğba Yurt oldu.

Radyo ve televizyonlarda en çok yayınlanan feat çalışma Merve Özbey ve Emrah Karaduman’ın ‘Kaptan’ isimli çalışması oldu.

2022 yılında ulusal radyolarda en çok yayınlanan sanatçı eser yapım şirketi DMC oldu.

Yerel radyolarda ise durum değişmedi. DMC  70.970.995 saniye ile ulusalda, 87.125.403 saniye ile yerel ölçekli radyolarda zirvenin sahibi olan yapım şirketi oldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)