Ana Sayfa » Sosyal » Ekran » Tepki Gören Murat Övüç Hakkında Arkadaşı Cansu Taşkın İlk Kez Konuştu!

Tepki Gören Murat Övüç Hakkında Arkadaşı Cansu Taşkın İlk Kez Konuştu!

oduller-reklam-banner

Ünlü manken Cansu Taşkın, geçtiğimiz gün Müzik Onair Instagram canlı yayınında Büşranur Çelik’in konuğu oldu. Murat Övüç’ün arkadaşı olan Taşkın, Övüç’ün en son tartışma yaratan sözleriyle ilgili konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Pınar Övüç’ün katledilmesi haberi medyada geniş yankı bulmuş ve pek çok sanatçı olaya tepki göstermişti. Çoğu sanatçı İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanması için yetkililere çağrıda bulunmuştu. Bu haberlerin gündemdeki yerini koruduğu esnada Murat Övüç’ün 2 hafta önce verdiği röportaj gündeme gelmiş ve fenomenin sözleri tepki çekmişti. Övüç’ün kadınlar hakkındaki şu sözleri kamuoyunda tepki yaratmıştı:

“Kadınlar sürekli ‘şiddete uğradık’ diyorlar. Tutun dilinizi. Kadınlar her zaman erkeğin bir adım arkasında olmak zorunda.”

İlgili Haber: Murat Övüç’ün Sahne Programları İptal Ediliyor

“SÖYLEDİKLERİNİ DESTEKLEMİYORUM AMA…”

Murat Övüç’ün bu sözlerini Büşranur Çelik geçtiğimiz gün yaptığı “Öyleyse Soruyorum” adlı programının yayınında Övüç’ün arkadaşı Cansu Taşkın ile gündeme getirdi. Konuyla ilgili “Murat benim arkadaşım. Söylediklerini desteklemiyorum ama onu çok seviyorum” diyen Taşkın, şöyle konuştu:

“Böyle bir yorum yapacağını düşünmezdim. Kesinlikle katılmıyorum, öyle bir şey yok. Benim gözümde herkes eşittir ama kadınlar dünyanın en güzel varlıklarıdır. Onlar olmasa zaten kimse olmazdı. Zaten anne doğuruyor, adamlar ya da erkekler nasıl oluyor? Tabii ki bir anneden doğuyorlar. O yüzden dünyanın en değerli varlıkları kadınlardır. O yüzden onlara saygı, sevgi gösterilmeli, biz insanlardan zaten başka bir şey beklemiyoruz. O yüzden artık bunlara da yorum yapmak istemiyorum. Bu kadar şey söyleniyor, bu kadar tepki geliyor ama hiçbir şey yok hala ortada. Aynı şeylerin daha beterleri geliyor maalesef. Bu şekilde elimiz, kolumuz bağlı bir şekilde izliyoruz. Buna artık devlet büyüklerimizin cezaları artırarak el atması gerekiyor. Murat Övüç iyi bir arkadaşım ama niye o şekilde yorum yaptı, ne düşünüyordu hiç bilmiyorum.”

İşte o yayın:

oduller-reklam-banner
haberalani