GündemSosyalVitrin

TikTok, 2022 İçin Küresel Gelir Hedefini Azalttı

Sosyal medya devi TikTok, reklam harcamaları ve e-ticaretteki düşüşün ortasında bu yıl için küresel gelir hedefini %20 veya en az 2 milyar dolar azaltıyor.

En en çok tercih edilenler listesinin başında yer alan sosyal platformlardan biri olan TikTok, reklam harcamaları ve e-ticaretteki düşüşün ortasında bu yıl için küresel gelir hedefini %20 veya en az 2 milyar dolar azaltıyor.

TikTok İcra Kurulu Başkanı Shou Zi Chew, personelin şirketin ana gelir kaynakları olan reklamcılık ve e-ticarette satışları artırmak için yeterince çalışılmadığını vurguladı.

FT , bir dizi mevcut ve eski TikTok çalışanından, firmanın diğer şeylerin yanı sıra maaşlara ve sosyal etkinliklere “fazla harcama yaptığını” söyledi. TikTok’un ayrıca, rakip şirketlerden onları cezbetmek için nispeten küçük rollerde altı haneli maaşlar teklif ettiği bildirildi.

TikTok’un ABD’deki yeniden yapılanması, bu yılın başlarında Avrupa’da olduğu gibi, şirketin operasyonlarında daha geniş bir yeniden yapılanma gerçekleştirmesi ve yaklaşık 100 çalışanı işten çıkarması bekleniyor.

Sosyal mecralar son dönemlerde çalışan oranını düşürüyor. Zuckerberg de, “Makroekonomik gerileme, artan rekabet ve reklam sinyali kaybı, gelirimizin beklediğimden çok daha düşük olmasına neden oldu” dedi.

 

 

 

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.