Müzikonair TikTok Müzik Dağıtım ve Çevrimiçi Akış Servisini Tanıttı | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

TikTok Müzik Dağıtım ve Çevrimiçi Akış Servisini Tanıttı

TikTok, SoundOn isimli müzik dağıtım servisini kullanıma sundu. Uygulama ayrıca TikTok Music isimli çevrimiçi müzik platformunu kurdu.

Popüler kısa video paylaşım platformu TikTok, SoundOn isimli müzik dağıtım servisini kullanıma sundu. Uygulama ayrıca TikTok Music isimli çevrimiçi müzik platformunu kurdu. Bağımsız sanatçıların müziklerini TikTok ve diğer yayın platformlarına servis etmesine olanak tanıyan TikTok, sanatçıları yeni hizmetine davet etti. Uygulamaya doğrudan entegre bir şekilde çalışan SoundOn ile TikTok dijital müzik endüstrisine de girmiş oldu.

Dijital Müzik Endüstrisinde Kartlar Yeniden Dağıtılıyor

TikTok SoundOn’un çıkışı ile dağıtım sürecine dair pek çok vaadde bulunuyor. TikTok 90’dan fazla küresel akış platformuna müzik dağıtımı yapacağını şimdilik hiçbir telif ücreti kesintisi yapmayacağını ve işlem ücretlerinden feragat edeceğini söyledi.

SoundOn Sanatçılara Ne Vaad Ediyor?

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’deki sanatçılara da bilgilendirme gönderen TikTok, SoundOn servisini şöyle tanıttı.

  • Müziğinizi dünya çapında TikTok ve tüm önemli yayın hizmetlerinde dağıtın
  • %100 mülkiyeti koruyun ve %100 telif ücreti alın
  • Müziğinizi tanıtın ve küresel kitlelere ulaşın

SoundOn ile müziğinizi yalnızca TikTok ve Resso gibi şirket içi ortaklarımıza değil, aynı zamanda küresel akış platformlarına da dağıtabilirsiniz. Müziğinizi dünya çapında 90’dan fazla platforma tek tıklamayla dağıtabilirsiniz. 

Küresel akış platformları: Apple Music, Spotify, Amazon Music, Youtube Music, SoundCloud, Deezer, Tidal, Pandora, Shazam, Tencent, NetEase, iHeartRadio, Napster, Joox, Boomplay Music, KKBox, 7Digital, TIM, Wynk, Qobuz, TouchTunes, Gracenote, YouSee Musik, Anghami, ClaroMusica, JioSaavn, Kuack, AWA, Adaptr, Genie Music, Line Music, Naver Music/ Vibe, Peloton, Trebel.

Tiktok SoundOn
SoundOn

Spotify ve Apple Music’e Rakip Oldu

Öte yandan uygulama, Spotify gibi bir çevrimiçi müzik akış platformu kurdu. TikTok Music isimli uygulama dünya devi Spotify ve Apple Music gibi platformlara rakip oldu. Yeni abonelere özel 1 ay ücretsiz kullanım hakkı sunan TikTok Music deneme sürecinden sonra 8,99 USD ( 291,45 TL) karşılığında abonelik ücreti yansıtacak.

Tiktok SoundOn
TikTok Music Abonelik Planları
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu