Bilgi Deposu 5N1KGenel Bilgiler
Trend

TikTok Sanatçı Hesabı Açmak İsteyenler İçin Rehber

TikTok sanatçı hesabı açarak şarkınızın milyonlara ulaşmasını sağlayabilirsiniz. TikTok'ta platformda şarkınızın reklamını yapabilir ve özellikle Z kuşağına hitap edebilirsiniz.

TikTok sanatçı hesabı açarak şarkınızın milyonlara ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Dünya üzerinde 1 milyar aktif kullanıcı sayısını geçen TikTok müzisyenler ve sanatçılar için de yeni bir pazaryeri haline gelmiş durumda. Müzikten ayrı düşünülemeyen TikTok platformunda içerik üreticilerine şarkınızı paylaştırarak yeni dinleyici kitlelerine ulaşabilirsiniz. Çin merkezli platformda şarkınızın reklamını yapabilir ve özellikle Z kuşağına hitap edebilirsiniz.

Uygulama, sadece kişilerin video paylaştığı bir mecra olmaktan çıkıp yerli yabancı pek çok sanatçının şarkısının daha geniş kitlelere ulaşmasında önemli rol oynamaktadır.. Örneğin bir sanatçının şarkısı YouTube’da 30 bin kişi tarafından izleniyor ancak şarkı, TikTok’ta tutarsa bir anda YouTube ve diğer platformlarda da daha fazla izlenme sayısına ulaşıyor; sonrasında belki yılın hit şarkısı haline geliyor. Bunun için bazı müzisyenler TikTok’ta şarkı reklamı yaptırıyor ya da fenomenlerden şarkılarını paylaşmasını istiyor. Peki TikTok’ta şarkı reklamı yapmak nasıl mümkün oluyor? Tiktok fenomenlerine şarkı paylaştırmak nasıl yapılıyor?

TikTok Sanatçı Hesabı ve Stratejiler

TikTok sanatçı hesabı açarak buradan yeni sosyal medya akımları başlatabilirsiniz. Peki hiçbir kitleniz yoksa ve bağımsız bir sanatçıysanız nasıl var olabilirsiniz? Sosyal medya günümüzde anlık değişkenlere sahiptir. Bu sebeple kitlenizin olup olmaması hayati önem taşımaz. Şarkınız güçlüyse ve stratejiniz doğruysa, sosyal mecralardan olumlu yanıt almamanız için önünüzde bir engel yoktur. Ancak nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, Müzikonair PR hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Artık birçok sanatçı şarkısının daha fazla kişi tarafından dinlenmesi için TikTok fenomenlerine başvuruyor. TikTok fenomenleri etki gücü yüksek kişiler olduğu için sanatçıların ilgi odağında yer alıyor. Peki TikTok fenomenlerinin şarkınızı paylaşması için ne yapmanız gerekir? Bu konuda danışmanlık ve destek almak için Müzikonair’a başvurabilirsiniz.

TikTok sanatçı hesabı açmak ve ardından şarkılarınızı milyonlarca kişiye ulaştırmak istiyorsanız bazı kriterlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Öncelikle bir müzik üreticisi olarak ana hedefiniz insanlara sanatınızı ulaştırmaktır. Bu noktada sanatçı profilinizi buna uygun inşa etmeniz önem taşır. Bu noktada TikTok ruhuna ve enerjisine uygun içerikler üretmeniz avantaj olacaktır. Şarkılarınızı ve sahne performanslarınızı paylaşmanız her zaman yeterli olmaz. Sahne arkası görüntülerinizi, provalarınızı, yaklaşan şarkılarınızın tanıtım görüntülerini ve stüdyo hallerinizi TikTok’ta paylaşarak hayranlarınızla samimi bir iletişim kurabilirsiniz. Bu içerikler kısa, akılda kalıcı ve enerjisi yüksek içerikler olduğunda daha fazla ilgi görmektedir. Yeni akımlar başlatmak da bu platformdaki popülerliğinizi artırmaktadır.

TikTok yalnızca bir eğlence platformu değil, özellikle son yıllarda artan küresel payı ile müzik tanıtımları için de uygun bir pazaryeri oldu. Ancak buradaki tanıtımlar geleneksel ‘yeni single yayında’ başlıklı tanıtımlar değildir. Özgün, yaratıcı ve eğlenceli videolar çekmek, etiket kullanmak, akımlara katılmak ve dans etmek sanatçı olarak kimliğinizi gösterebileceğiniz içerikler üretmek gerekmektedir.

TikTok sanatçı hesabı açmak ve TikTok stratejileri için Müzikonair ile iletişime geçebilirsiniz.

Artık birçok sanatçı şarkısının daha fazla kişi tarafından dinlenmesi için TikTok fenomenlerine başvuruyor. TikTok fenomenleri etki gücü yüksek kişiler olduğu için sanatçıların ilgi odağında yer alıyor. Peki TikTok fenomenlerinin şarkınızı paylaşması için ne yapmanız gerekir? Bu konuda danışmanlık ve destek almak için Müzikonair’a başvurabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu