GündemSosyalSosyal MedyaVitrin

TikTok Veri Gizliliği Konusunda Yeni Değişiklikler Yapacak

TikTok veri gizliliği politikası değişti. Avrupa dışındaki çalışanlar, Avrupalı kullanıcıların verilerine erişim hakkı kazanacak.

Dünyada en çok kullanılan eğlence platformlarından biri olan TikTok, radikal kararlar aldı. TikTok veri gizliliği politikası değişti. Avrupa dışındaki çalışanlar, Avrupalı kullanıcıların verilerine erişim hakkı kazanacak.

VERİ ERİŞİMİNE İZİN VERİLECEK

TikTok, yeni bir güvenlik politikasıyla tartışma konusu haline geldi. Veri erişilebilirliğiyle ilgili gizlilik politikasının radikal şekilde değiştiren platform, Avrupa dışındaki çalışanların AB ve İngiltere’deki verilere erişmesine izin verecek.

Çinli sosyal medya uygulaması TikTok, son yıllarda veri gizliliği konusunda büyük eleştiriler aldı. Kullanıcı verilerinin bulunduğu ülkede veya bölgede saklandığını belirten TikTok, veri erişilebilirliğine dair radikal değişiklikler yapacak.

Şirket, daha eğlenceli ve daha güvenli bir ortam için kullanıcı verilerine erişimin açılacağını söyledi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TikTok Avrupa Gizlilik Başkanı Elaine Fox, bu kararın Avrupa Birliği, Birleşik Krallık ve İsviçre’yi etkileyeceğini belirtti. Türkiye’deki verilerin gizliliği ise şimdilik belirsiz.

Çin, Brezilya, Kanada, İsrail, Malezya, Singapur, Filipinler, Güney Kore, ABD dahil olmak üzere birden fazla ülkelerdeki çalışanlar, Avrupalı ​​kullanıcılarla ilgili verilere erişebilecek.

“GÜVEN KAZANMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Gizlilik Başkanı Fox, TikTok’un veri uygulamalarının şeffaf bir şekilde gerçekleştirileceğinin altını çizdi. “İnsanlara, süreçlere ve teknolojiye yaptığımız yatırımlara odaklanan güncellemeler sayesinde topluluğumuzla güven kazanmak için çalışacağız” dedi.

 

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.