MüzikMüzik HaberSosyalSosyal MedyaVitrin

TikTok Yükselen Sanatçılar Programını Başlattı

TikTok, müzik stratejisini 2023'te yüksek vitese geçirdi. TikTok uygulamasında sanatçıları tanıtmak ve müzik keşfini yönlendirmek için bir dizi girişim başlatıldı.

Dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan TikTok, son dönemlerde uygulamasına eklediği yeni özellikleriyle gündemde.

Mayıs ayında TikTok,  “dünyanın dört bir yanındaki sanatçıların yeni şarkılarını sergilemeleri ve hayranların bir sonraki favori parçalarını keşfetmeleri için özel bir alan” olarak tanımlanan bir müzik haber arama merkezini başlatmıştı.

Haziran ayında TikTok, sanatçıların yeni bir parçayı yayınlanmadan 14 gün öncesine kadar ve yayınlandıktan sonra 30 gün boyunca hayranlarına vurgulamalarına olanak tanıyan yeni bir “yeni sürüm” özelliğini kullanıma sundu. BTS, tanıtım aracını kullanan ilk grup oldu.

Şimdi İse Elevate isimli son girişimini başlattı. Platforma göre, Elevate programındaki sanatçılara yönelik destek, yeni TikTok özelliklerine erken erişim, içerik güçlendirme ve TikTok’un resmi sosyal hesaplarından destek içerecek.

TikTok ayrıca, “her sanatçıdan, müziklerine ilham veren en sevdikleri memleketlerinde özel performanslar” sunacağını da söylüyor.

Elevate aracılığıyla, seçilen sanatçılar, @musicontiktok sosyal kullanıcı hesapları aracılığıyla yeni içerikleri ve yakında piyasaya çıkacak müziklerle ilgili güncellemeleri paylaşacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu