Müzikonair TikTok’ta Müzik Yapımcılarından Tavsiyeler | Müzikonair
Bilgi Deposu 5N1KGenel BilgilerMüzik

TikTok’ta Müzik Yapımcılarından Tavsiyeler

Müzik yapımcıları TikTok hesaplarında uygulanması gerektiğini düşündükleri önemli tavsiyelerini yayınladı. 

Müzik yapımcıları TikTok hesaplarında uygulanması gerektiğini düşündükleri önemli tavsiyelerini yayınladı.

Kendiniz İçin Müzik Üretin

Sevdiğiniz şeyleri nasıl yapacağınız konusunda açık ve net tavsiyeler her zaman vardır. Sevdiğiniz müziği yapmak başlı başına kendiniz için bir ödüldür. Ancak sen seversen, başkaları da sevecektir. Stüdyodayken bu zihniyeti koruyarak işlerinizi yapın.

Üretici Olmak İçin Kendinize Tatbikatlar Yapın

Yaratıcılığınızın sınırlarını zorlamak istiyorsanız, yapımcıların “koşu prodüktör tatbikatları” dediği olayı deneyin. Yalnızca beş dakika içinde bir şey üretin. Sonra zıplayın. Ardından yeni bir proje başlatın ve aynı sesi yeniden oluşturmaya çalışın. Daha sonra bunları tekrarlayın.

Vokal Yapımı

Daha dolgun bir vokal sesi için vokallerinizi ikiye katlayın. Vokallerinizi birkaç kez katmanlamayı deneyin. Aynı melodinin yeni bir kaydını yeni bir parçaya kaydedin. Daha sonra yana kaydırın. Sonra bunu birkaç kez daha yapın.

Ethereal Ortam Seslerini Alın

Müzisyen ve yapımcı John Mark Nelson, prodüksiyonunuzda eterik ortam sesleri elde etmek için SoundShifter adlı bir eklentiyi kullanmanızı tavsiye ediyor. Ayrıca iyi bir reverb eklentisine ve EQ’ya ihtiyacınız olacak.

Dengeli Bir Karışım Elde Etmek

Bir dahaki sefere müzikleri karıştırdığınızda, arayüzünüzün sesini kısın. Ardından, müziği duyamayacak hale gelene kadar, daha çok kısın. Her şey eşit derecede duyulabiliyor mu? Vokalleri bu süper düşük seviyede duyabildiğinizden emin olmak iyi bir fikirdir.

En Çok Kendi Kulağınıza Güvenin

Grammy ödüllü mühendis ve yapımcı Greazy Wil, kendi kulaklarınıza özellikle güvenmeniz gerektiğini vurguluyor. Üretiminiz kendi kulağınıza da hoş geliyorsa, o gerçekten iyidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu