RadyoUlusal

TRT Radyo Köyü Açıldı

TRT’nin 6 Mayıs Radyo Günleri kapsamında Beşiktaş İskele Meydanı’nda hazırladığı Radyo Köyü, TRT Genel Müdürü Şenol Göka’nın katılımıyla açıldı.

TRT Genel Müdürü Şenol Göka, Radyo Köyü açılışından önce davetlilere ve vatandaşlara yaptığı konuşmada, TRT Radyo Günleri’nin fikir aşamasını ve bu günlere geliş sürecini anlattı.

Türkiye’de radyoculuğun geçmişinden bahseden Göka, “Radyo bir sestir, nefestir. O sesle dünya tek nefestir. Buna inanan insanlar olarak görmeden sevmenin ve sevilmenin kahramanları olarak, önemli bir ekolü de yerine getirdiğimizi düşünüyoruz. Dolayısıyla o görünmeden sizlere yayın yapmaya çalışan ve sizin dost bildiğiniz arkadaşlar etkinlik süresince karşınızda olacak. Görünecekler. Radyocular görünmekte biraz nazlıdırlar. Kendilerini çok ortaya atmazlar, siz onları görmeye gayret ederseniz daha iyi olur” dedi.

Göka, halkla radyocuları bir araya getirmek için bir çadır oluşturduklarını dile getirerek, vatandaşların radyoculuk hakkında merak ettiklerini bu çadırda bulacaklarını söyledi. İnsanların radyodan ayrılmamalarını, sürekli dinlemelerini temenni eden Göka, özel radyo yayını yapanların da etkinlikte yer alacağını kaydetti.

Şenol Göka ardından etkinlik için oluşturulan cam stüdyoya geçerek, canlı yayında radyoculuk geçmişi hakkında soruları yanıtladı.

Türkiye’de radyo yayıncılığının 88. yılı kapsamında düzenlenen organizasyonda Beşiktaş ve Kadıköy’de kurulan cam stüdyolardan yayınlar yapılacak. Çarşamba gününe kadar devam edecek Radyo Günleri’nde eğitimler, radyo tiyatrosu, karaoke, kendi programını kendin yap, “Önce Radyo Vardı” fotoğraf sergisi gibi etkinlikler yer alacak.

Açılış öncesinde TRT İzmir Radyo’su çalışanları halka kısa bir konser verdi.

(AA)

Reklam

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.