Müzikonair Tüm Detaylarıyla Spotify Artist Hesabı Açma İşlemi | Müzikonair
Bilgi Deposu 5N1KGenel Bilgiler

Tüm Detaylarıyla Spotify Artist Hesabı Açma İşlemi

Spotify artist hesabı açma işlemi sanatçıların merak ettiği bir konudur. Ancak Spotify'da var olmak isteyen sanatçılar tek başına bağımsız olarak bir sanatçı profili oluşturamaz

Spotify artist hesabı açma işlemi sanatçıların merak ettiği bir konudur. Ancak Spotify’da var olmak isteyen sanatçılar tek başına bağımsız olarak bir sanatçı profili oluşturamaz. Platform, yalnızca resmi dağıtımcıların arşivlerindeki müziği kabul eder. Bu sebepten aracı bir dağıtımcı ve plak şirketi ile çalışmanız kaçınılmazdır.

Küresel müzik piyasasının kilometre taşlarından olan çevrimiçi dijital platformlar, hem sanatçılar hem de dinleyiciler üzerinde büyük değişikliklere yol açtı. Önceden fiziki olarak satın alınan albümler şimdilerde dijital platformlar üzerinden dinlenebiliyor ve satın alınabiliyor. Bu platformlardan bir tanesi de Spotify. Dünya üzerinde milyonlarca kişinin kullandığı İsveç merkezli platform, sanatçılara özel hizmetler veriyor. Peki Spotify’a şarkılarını yüklemek isteyen sanatçılar nereden başlamalı?

Spotify Artist Hesabı Açma İle İlgili Merak Edilenler

Spotify Artist hesabı açma ve Spotify sanatçı hesabı açma nasıl olur? İşte tüm yönleriyle merak edilenler…

Spotify for Artists, Türkçesiyle Sanatçılar İçin Spotify müzisyenlerin eserlerini tanıtması ve kitlesini oluşturması için birçok seçenek sunmaktadır. Sanatçılar İçin Spotify müzisyenlerin ve sanatçıların kendi dinleyici kitlesinin yaş, cinsiyet gibi demografik bilgilerinin yanı sıra; şarkılarını nasıl ve nerede dinlediklerini de keşfetmelerine olanak tanıyan bir uygulamadır. Bu noktada sanatçı profilini yönetebilir, hayranlarınızla bağlantı kurabilir, çalma listelerini oluşturabilir ve her yerden dinlenme istatistiklerine ulaşabilirsiniz. Sanatçı hesabınızla yalnızca eserlerinizi yayınlamazsınız. Bununla birlikte yakındaki turnelerinizi, konser takviminizi ve yeni projelerinizi de paylaşmanız mümkündür.

İlgili içerik: Sanatçılar İçin Spotify Nasıl Açılır? Spotify Sanatçı Hesabı Açma Ne Kadar?

Platform, yalnızca resmi dağıtımcıların arşivindeki müzikleri kabul etmektedir. Halen bir Spotify sanatçı profiliniz yoksa bize ulaşabilirsiniz. Eserleriniz ve müzikleriniz var ama hala kayıt etiketiniz ve şirketiniz yoksa kendi label şirketinizi de ücretsiz olarak kurabilirsiniz.

Spotify Sanatçı ve Artist Hesabı Açma

Spotify’da bir kullanıcı profili oluşturmak oldukça kolaydır. Ancak Spotify artist hesabı açma çok daha farklıdır. Bu tamamen ücretsiz bir işlemdir. Ancak anlaşma sağladığınız firma fiyat konusunda belirleyicidir. Müzikleriniz ve eserleriniz size ait bir üründür ve maddi bir karşılığı vardır. Bu sebepten aracı bir şirket tarafından sorumluluk altına alınmaktadır.

Yakında gerçekleşecek turneleri ve yeni albümleri takipçilerinizle paylaşın ve bir yönetim aracı olan Spotify for Artists sayesinde oluşturduğunuz topluluğun tadını çıkarın. Dünya üzerinde milyonlarca kişinin kullandığı Spotify, sanatçılara özel hizmetler vermeye devam ediyor. Bunlardan biri olan Spotify for Artists, Türkçesiyle Sanatçılar İçin Spotify ise, müzisyenlerin hedef kitlesini anlaması için iyi bir hizmet. Gelin detaylı bir şekilde Sanatçılar İçin Spotify nedir, ne işe yarar birlikte inceleyelim.

Spotify Artist Hesabı Oluşturma

İnternet ortamında müzisyenlerin en sık yaptığı aramalardan olan Spotify Artist hesabı açma ile ilgili aşamalar vardır. Öncelikle sanatçı hesabı açmak isteyen bağımsız müzisyenlerin resmi bir servis sağlayıcısı ile ortaklık kurması gerekir. Bir diğer deyişle bir dağıtım şirketi ile anlaşması gerekmektedir. Sanatçılara destek sağlayan birçok global ve yerel ölçekli şirket bulunmaktadır. Müzikonair de bunlardan bir tanesidir.

Bu firmalardan en güvenilir olanı belirlemek, olası mağduriyetleri önlemek adına önem taşımaktadır. Dolayısıyla bu noktada, önceden ilgili şirket ile konu üzerine görüşme yapmak, sektörde bilgisine güvendiğiniz kişilere danışmak size yol gösterebilir.

Kendinize Spotify sanatçı hesabı açmak istiyorsanız, Müzikonair’a [email protected] ve 0552 685 38 82 WhatsApp Bilgi Hattı üzerinden ulaşarak yapmak istediklerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu