GündemSosyal

Turizm Merkezlerindeki Eğlence Mekanları Tedirgin

Cumhurbaşkanlığı kararı ile Urla ve Çeşme’de yer alan bazı araziler için verilen acele kamulaştırma kararının sebebi ortaya çıktı. Suudi Arabistan merkezli bir şirketin söz konusu araziler üzerine ‘Yeni Çeşme’ isimli bir proje hazırlattığı ve bölgedeki eğlence mekanlarını satın alacakları gündeme geldi.

Bölgenin halk tarafından Arap şirkete satılması yadırganırken, bu süreçte Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara’nın eğlence mekanlarındaki tedbirsizlikleri ve denetim eksikliği gerekçe gösterilerek görev yeri değiştirildi. Ancak Kara’nın görevden alınmasının nedeninin arkasında söz konusu olayların olduğu konuşuluyor.

Projede Havalimanı, marinalar, oteller ve AVM projeleri ile birlikte çok sayıda lüks konut inşaatı bulunuyor. Projenin 5 yılda tamamlanması planlanırken, 2.5 milyar dolarlık bir yatırımın söz konusu olduğu vurgulanıyor.

Proje kapsamında ayrıca Alaçatı Koyu ile Mersin Körfezi arasında gemilerin geçebileceği genişlikte bir kanalın da yer alması dikkat çekti.  Konuyla ilgili  başta tarlaları giden çiftçiler olmak üzere bölgede mülkleri bulunan vatandaşlar dava açmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Çeşme’de 15 günlüğüne kapatılan eğlence mekanları şunlar: Shu, Momo Beach, Tren Ayayorgi Beach, Rise N Shine, Alaçatı Kafası ve Zilly Port.

Muğla’nın gözde turizm bölgesi Bodrum’da da benzer bir şekilde süresiz olarak birçok eğlence mekanının kapatıldığı söylentisi yayılıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu