MüzikMüzik HaberVitrin

Türk Halkının Yüzde 94’ü Ülkenin Eurovision’a Katılmasını İstiyor

Milliyet gazetesinden Mehmet Tez, yazısında Türkiye'de Eurovision ile ilgili yapılan bir araştırmanın sonucuna yer verdi.

Milliyet gazetesinden Mehmet Tez, yazısında Türkiye’de Eurovision ile ilgili yapılan bir araştırmanın sonucuna yer verdi.

Bu yıl İngiltere’nin Liverpool kentinde düzenlenecek olan Eurovision şarkı yarışmasına Türkiye 10 yıldır katılmıyor. Mehmet Tez yazısında, Eurovision’un müzik dışında her şeye yer verdiğini belirterek “E zaten Eurovision’da politika, kültür, sosyoloji, psikoloji ne ararsanız var. Müzik bu saydıklarım arasında sadece bir madde. Eskiden beri böyleydi. Kıskançlıklar, hayal kırıklıkları, cesaret, zaferler ve yenilgiler, hepsi Eurovision’un konusu. Türkiye’nin Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika’dan 12’şer puan alması kültür, coğrafya, demografi değil de nedir?” cümlelerini kurdu.

Türkiye’de Avrupa algısı araştırmasında ise ilginç bir sonuç ortaya çıktı. “Türkiye’nin Eurovision şarkı yarışmasına katılması gerektiğini düşünüyor musunuz?” sorusuna yüzde 94 oranında kişi evet yanıtını verdi. Bu Türk halkının müzik konusunda ne kadar çok birleşebildiğini gösteriyor. Araştırma sonucunda Türkler’in kendi sanatçılarını o platformda görmeyi ne kadar çok istediklerini bir kez daha görmüş oldu.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.