Müzikonair Türkiye’nin En Büyük Müzik Çarpışması 17 Nisan’da | Müzikonair
EtkinliklerKonser

Türkiye’nin En Büyük Müzik Çarpışması 17 Nisan’da

Bir müzik etkinliğinden ne beklersin? Güzel vakit geçirip sevdiğin şarkıları dinlemek ya da belki biraz dans etmek… Tabii bunlar bildiğin deneyimlere ait ancak şimdi bütün beklentilerini bir kenara koy. Red Bull SoundClash, sana sıradan bir müzik etkinliğinden çok daha fazlasını vadediyor!

İki dev sanatçı, aynı mekanda ve karşılıklı sahnelerde performanslarını sergiliyor. Tam ortalarında ise sen varsın. Nasıl? Kulağa hoş geliyor, değil mi? Sen de bu büyük çarpışmayı deneyimlemek istiyorsan 17 Nisan tarihini şimdiden not al!

Peki seni nasıl bir tecrübe bekliyor?

Sanatçıların farklı rauntlarda birbirleriyle çarpıştığı ve sonucu seyircilerin alkışlarının belirlediği Red Bull SoundClash, 2006’dan bu yana dünyanın dört bir yanında onlarca sanatçı ve binlerce seyirciyi ağırladı. Snoop Dogg’dan Erykah Badu’ya, Triggerfinger’dan Cee Lo Green’e birçok dev isim, bu sahneden geçen yıldızlardan yalnızca bazıları.

Türkiye’de gerçekleşen ilk Red Bull SoundClash’te sahneyi Athena ve Manga paylaşmıştı. Şimdi, o çarpışmadan tam sekiz yıl sonra yeni bir deneyim seni bekliyor.”

Kurallar

*Sanatçılar birbirinden farklı formata sahip dört turda doğaçlama ve canlı performans yeteneklerini sergileyecek.
*Her türün sonunda sonucu seyirciler alkışlarıyla belirleyecek. Bu noktada da en doğru sonucu almak için alkışmetre devreye girecek.

Bir şarkı 2 farklı yorum

İlk turda farklı yorum tarzları çarpışacak. Sanatçıların kendi tarzlarından farklı bir türde aynı şarkıyı kendi tarzlarında yorumlayacağı bu turun ilgi çekici olacağına şüphe yok.

Şarkılar karışsın!
İkinci turda işler daha heyecanlı bir hal alıyor. İki sanatçı da bu turda rakiplerinin şarkılarını söyleyecek. Fakat bu sıradan bir cover performansı olmayacak. Zira her sanatçı önce kendi şarkısını söylemeye başlayacak ve performansın yarısında rakibi şarkıyı nakarattan devralıp kendi tarzıyla tamamlayacak.

Bildiğin şarkılar, hiç duymadığın tarzlarda

Üçüncü turda sanatçılar kendi şarkılarından üçünü seçip söyleyecek. Fakat bir farkla. Her sanatçı kendi şarkılarını daha önce duymadığımız bir tarza göre uyarlayarak seslendirecek. Geceye kimin daha fazla yaratıcılık katabileceğini göreceğiz.

Konuklar
Son turda ise seni sürprizler bekliyor. Her sanatçı bu turda sürpriz bir konuğu sahneye davet edip birlikte performans sergileme şansına sahip. Kim bilir belki sürpriz konuğun katkısı sonucu belirleyebilir.

Bilet için tıklayınız

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)