SosyalSosyal MedyaVitrin

Twitter YouTube’a Rakip Mi Oluyor?

Twitter'a gelen video özelliği akıllara "YouTube'a rakip oluyor?" sorusunu getirdi.

Sosyal Medya platformları tüm dünya için büyük öneme sahip. Her sosyal medyanın kendisine özgü özellikleri var. Twitter metin odaklı bir platformken TiktTok canlı yayın, YouTube ise video merkezli sosyal mecralar…

Ancak sosyal medya platformları kendilerine kazandırdıkları yeni özelliklere daha çok kullanıcıya ulaşmak ve birçok özelliği kendi bünyesinde toplamayı da hedefliyor.

YOUTUBE’A RAKİP Mİ?

Twitter da her geçen gün özelliklere yeni özellikler ekliyor. Yeni gelen video indirme özelliği ise “YouTube’a rakip mi oluyor?” sorusunu akıllara getirdi.

PROFESYONEL VİDEO PLATFORMU GİBİ

Andrea Conwat adlı Twitter kullanıcısı, kendisi aynı zamanda Twitter web tasarımcısı, profilinde yeni Twitter menüsünü kullanıcılar ile paylaştı. Görsellere baktığımızda bu menüyü herhangi bir Twitter videosu izlerken kullanabileceğimiz fark ediyoruz. Menü içerisinden oynatma hızı, oynatma kalitesi, alt yazılar vb. profesyonel bir video platformunda olması gereken tüm özellikler yer alıyor.

Dikey video formatının ardındansa Twitter Blue kullanıcılarına özel bir güncelleme yapıldı. Blue abonesi kullanıcılar platforma 2 saate kadar uzunlukta videolar yüklemeye başladı.

HENÜZ TARİH BELLİ DEĞİL

Özelliğin ne zaman geleceği hakkında bir bilgi yok. Buna ek olarak tüm kullanıcılara mı yoksa sadece Blue üyelerine mi özel olacağı da belirsiz.

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.