SosyalSosyal Medya

Twitter’ın Kaynak Kodları Sızdırıldı: Elon Musk Dava Açtı!

Twitter'ın kaynak kodları sızdırılarak GitHub'da yayınlandı. Bu durum ortaya çıktıktan sonra Twitter'ın CEO'su Elon Musk dava yoluna gitti. 

Twitter’ın kaynak kodları sızdırılarak GitHub’da yayınlandı. Bu durum ortaya çıktıktan sonra Twitter’ın CEO’su Elon Musk dava yoluna gitti. Yasal sürecin sonunda Twitter, Microsoft ile iletişime geçerek bu kaynak kodları siteden kaldırttı.

GitHub’da kodları paylaşan FreeSpeechEnthusiast (Özgür Konuşma Meraklısı) isimli hesabın kim olduğu ise hala tespit edilemedi. Gazeteci Matthew Keys, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, “Kaldırılmadan önce “FreeSpeechEnthusiast” reposunda dört klasör vardı, bunlardan biri Twitter’ın Amazon Web Services kullanıcısı ile ilgiliydi. Ayrıca boş olan bir ReadMe dosyası da vardı” ifadelerini kullandı.

Microsoft ve Twitter konu ile alakalı bir açıklama getirmezken, Elon Musk sadece kodları sızdıran kişileri değil bu kodları indiren hesapların da kim olduklarını bulmak istediğini belirtti. Bu işin arkasındaki isimlerin eski Twitter çalışanları olabileceği düşünülüyor.

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.