RöportajlarSanatçı RöportajıVitrin

ULBE: Şu An Zirvede Olan Müzisyenlerin Geçmişte Eleştirilmesi Bizi Daha Çok Motive Ediyor

ULBE, MüzikOnair'a verdiği röportajda müzik kariyerine nasıl başladığı, müzik tarzı ve örnek aldığı sanatçılar hakkında konuştu. 

ULBE, MüzikOnair’a verdiği röportajda müzik kariyerine nasıl başladığı, müzik tarzı ve örnek aldığı sanatçılar hakkında konuştu.

1. Merhaba öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Merhaba,ben ULBE. Gerçek ismim Ulaş Bektaş,1997 Ankara doğumluyum.Şu an aktif olarak müzik ile uğraşıp aynı zamanda mühendislik alanında öğrenim hayatıma devam ediyorum.

2. Müzik hayatınız nasıl başladı? Ne zamandan beri ilginiz vardı?

İlk tekli parçamı 6 ay önce yayınladım, onun öncesinde rap müzik başta olmak üzere çocukluğumundan beri müziğe oldukça düşkündüm.Hatta ilkokulda dersten kaçıp arkadaşlarımızla müzik yapmaya, kayıt almaya gittiğimiz dönemler hala dün gibi aklımdadır.

3. Bugüne kadar Alaçatı Ve Nike Pro Şarkılarınız Viral Oldu.Şarkılarınızın bu kadar ses getireceğini tahmin etmiş miydiniz? Neler söylemek istersiniz?

Piyasaya yeni giriş yapmış bir sanatçı için kısa vadede bu denli hayran kitlesi ve dinlenme elde etmek bizim için oldukça zordu. Ancak yapmak istediğimiz müziği daha geniş kitlelere duyurmak için Nike Pro gibi viral olmaya müsait parçaları yapmaya ihtiyacımız vardı ve bu konuda stratejik bir şekilde başarıya ulaştık, açıkçası bu kadar ses getireceğini biz de düşünmüyorduk desek yalan söylemiş oluruz. Alaçatı parçası özelinde de şunu söylemeliyim ki, başarılı bir parçaydı bizim için ve afro müzik olarak Türkiye standartlarının üstünde bir yaz parçası olduğunu düşünüyorum, şu anki aldığı dinlenme bizi tatmin etmedi çünkü daha fazlasını hak ediyorl. Sadece bir sonraki yaz sezonunda milyonları görmesini beraber bekleyelim.

4. Şarkılarınızla ilgili gelen geri dönüşlerden memnun musunuz?

Olumlu dönüşlerin yanında daha fazla olumsuz dönüş alıyoruz ve bundan memnunuz.Eğer fazlasıyla olumsuz dönüş alıyorsanız bilin ki bir şeyleri başarıyorsunuz. Başta Ezhel örnek olmak üzere şu an Türkiye’de zirvede olan tüm müzisyenler geçmişte fazlasıyla eleştirildiler, bu durum da bizi daha çok motive ediyor.Kısacası ‘’Haters gonna hate’’ mottosu ile kaliteli müzik yapmaya devam edeceğiz.

5. Müzik tarzınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Müzik tarzım şu an için biraz karışık diyebilirim. Kulağımıza hoş gelen her türden kaliteli müziği dinleyiciyle buluşturmak istiyoruz. Çıkan parçalarım afro,house melodileri içeriyor. Yakın zamanda drill ve daha farklı tarzlarda da projelerimiz olacak.

6. Üzerinde çalıştığınız yeni şarkılarınız var mı?

Şu an üzerinde çalıştığımız üç parça mevcut, iki tanesi Drill altyapısında olacak ve diğeri belki de daha önce hiç keşfedilmemiş farklı bir janra diyebilirim. Takipte kalmakta fayda var.

7. Sektörde örnek aldığınız ve özellikle düet yapmak istediğiniz sanatçılar var mı?

Sektörde örnek aldığım isimlerden bir tanesi Ezhel, hemşehri olduğumuz için verdiği mücadeleyi ve yaptığı müzik devrimini yakından takip etme fırsatım oldu. Ben de açıkçası müziğimi Ezhel gibi uluslarası boyuta taşımayı çok isterim. Düet yapmak istediğim sanatçılar tabii ki var, birkaç tanesini saymam gerekirse yıllardır dinlediğim müzisyenlerden Sagopa,Ezhel ve Şehinşah diyebilirim.

8. Son olarak MüzikOnair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

MüzikOnAir’e röportaj için teşekkür ederim, okuyucularımızın hep kaliteli müzikle kalmasını dilerim. Beni sevenlere ve destekleyen herkese minnettarım. Yeni projelerde görüşmek üzere!

Röportaj: MüzikOnair

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.