Genel Bilgiler

Ulusal Gazetelerde Haber Yayınlatmak Ücretli Mi?

Medya aracılığıyla sesini duyurmak isteyen eser sahipleri ulusal gazetelerde haber yayınlatmak konusunda merak içerisindedir.

Medya aracılığıyla sesini duyurmak isteyen eser sahipleri ulusal gazetelerde haber yayınlatmak konusunda merak içerisindedir. Popüler olarak bildiğimiz birçok sanatçı, medyanın ilgisini çekmekte ve ulusal gazeteler ve diğer mecralar aracılığıyla sesini daha fazla kişiye duyurabilmektedir.

Niçin Profesyonel Hizmet Almalıyım?

Görece daha az popüler, bağımsız çalışan, amatör faaliyetlerde bulunan yahut bu zamana kadar medyadan uzak kalmış kişiler eserlerini haber olarak yayınlatmak isterken, zorluklar yaşayabilmektedir. Peki yeni çıkan albümünüzü, projelerinizi, kitap, şiir kitabı, sinema filmi gibi birçok eseri ulusal gazetelerin özellikle kültür sanat eklerinde yayımlatmak için ne yapmanız gerekir? Öncelikli olarak bir PR şirketi yahut iletişim danışmanınızın bu noktada devreye girmesi beklenir. Profesyonel hizmet almak ulusal gazetelerin kültür-sanat servislerinde olmazsa olmazdır. Özellikle bağımsız çalışan, no name sanatçılar ve amatör müzisyenler PR ajansı ile çalışmalıdır. Aksi takdirde gazetelere ulaşan binlerce mail arasında sizi haber olarak nitelendirmeleri neredeyse imkansızdır denilebilir.

Ulusal Gazetelerde Haber Yayınlatmak Ücretli Mi?

Ulusal bazı gazeteler, bu noktada belli bir ücret karşılığı haber yayımlatma politikaları izlemektedir ancak burada bütçenizi aşan rakamlar veya diğer kriterler işin içinden çıkamadığınız bir hale dönüşebilir. Ulusal gazetelerin kültür sanat servislerinin ilgisini çekebilmeniz gerekir. Bununla birlikte bitmek bilmeyen telefon ve mail trafikleri, haberinizin sıcağı sıcağına yayımlanmaması gibi sorunlar doğabilir. Hal böyle olunca profesyonel hizmet almak kaçınılmaz olur. Peki ulusal gazetelerde haber yayınlatmak için kiminle yahut kimlerle iletişime geçebilirsiniz? Basın sektöründe amiral gemisi olarak nitelendirilen gazeteler bugün hala revaçta.

Kültür – Sanat Haberlerinde Yer Almak

Dijital dünyanın gelişmesinin aksine prestij, kalıcılık ve alışkanlıklar nedeniyle bugün hala basılı haber mecraları oldukça geniş bir kitleye hitap ediyor. Peki ulusal gazetelerin kültür-sanat sayfalarında haber olmak için ne yapmak gerekiyor? Gazetelerin haber yayımlatma karşılığında elbette bir fiyat tarifesi vardır. Ancak prestijli gazeteler ücret karşılığı olsa bile nitelikli, özgün ve güvenilir haber kaynaklarından yola çıkmak ister. İşte tam da bu noktada PR ajansları devreye girer. PR ajanslarının gazeteleri gönderdiği basın bültenleri aracılığıyla en doğru şekilde haber yayımlatmak mümkündür. Yerel medyada olduğu gibi ulusal gazeteler de birlikte çalıştıkları PR ajansları vasıtasıyla kültür-sanat haberlerine ulaşıyor ve günlük olarak yer veriyor. Yeni bir albüm yahut şarkı çıkardığınızda ya da bir konser haberi söz konusu olduğunda ulusal gazetelerin haber yapması oldukça prestijlidir.

Ulusal Gazetelerde Haberini Yayınlatmak İsteyen Sanatçılar Ne Yapmalı?

Ülkemizdeki tirajı en yüksek ulusal gazeteleri sıralayacak olursak; Hürriyet, Milliyet, Posta, Takvim, Sabah gibi gazeteler ön plana çıkar. Bu gazetelerin kendi kültür sanat sayfaları olduğu gibi gazetelerin özellikle hafta sonu yayımlanan kültür-sanat ekleri bulunmaktadır. Peki popüler ulusal gazetelerde haber yayınlatmak için nasıl profesyonel hizmet alınır? PR ajansları ile iş birliği sağlayan sanatçılar ve sanatçı menajerleri öncelikli olarak ajansla anlaşma yapar. Ajans aracılığıyla yapılan söz konusu haberler ve haber niteliği taşıyan içerikler fotoğraflarla birlikte basın yayın organlarına servis edilir. Bu sayede kültür-sanat sayfalarında haber olan sanatçılar seslerini daha geniş kitlelere ulaştırabilmektedir.

Bize Ulaşın

Müzikonair güçlü medya paydaşları ile yazar, şair, ressam, oyuncu, senarist, söz yazarı, besteci gibi sıralanabilecek branşlarda bir dizi sanatçıyla iş birliği sağlamaktadır. Bu sanatçılar eserlerini gün yüzüne çıkarmak, tanıtmak ve kamuya duyurmak adına yapılacak gazete haberlerini yayınlatma konusunda Müzikonair ile iletişime geçebilmektedir. Sonuç olarak isimlerini, çalışmalarını ve eserlerini daha geniş kitlelere ulaştırabilmektedir.

Daha fazla bilgi için [email protected] ve WhatsApp üzerinden 0552 685 38 82 numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu