Genel Bilgiler

Ulusal ve Basılı Gazetelerde Haber Yayınlatmak

Ulusal, yazılı ve günlük çıkan basılı gazetelerde haber yayınlatmak için iletişime geçebilirsiniz.

Bir sanatçı için ortaya koydukları eserlerin ve kariyerinin geniş bir kitleye ulaşması son derece önemlidir. Ürettiklerini gelecek nesillere aktarmak ve yeni hayran kitleleri kazanmak, adını duyurmak ve beraberindeki hedefleri gerçekleştirmek için medyayı doğru kullanmak gereklidir. Kamuyu ilgilendiren her alanda olduğu gibi kültür, sanat ve buna benzer alanlardaki haberlerin yayımlanması da diğer basın organları aracılığıyla yapılmaktadır. Günümüzde hem internet haber mecraları hem de basılı gazetelerde haber yayınlatmak için ilk olarak bir basın bülteni hazırlanmalıdır. Hazırlanan bültenin haber yazım kuralları dikkate alınarak; anlaşılır, biçimli, yalın olması tavsiye edilir. Peki basılı yani baskıya giden ve gazete bayiilerinde halka sunulan gazetelerde nasıl haber yaptırılır?

Ulusal ve Basılı Gazetelerde Haber Yayınlatmak

Bir single ya da bir albüm çıkaran, bir konser düzenleyen yahut buna benzer faaliyetlerini basılı gazetelerde haber yayınlatmak isteyen kişiler; gazetelerin kültür sanat servisleri ile etkileşim halinde olan, yazı işleri müdürleri ve beraberindeki idari kadroları tanıyan, haberin yayımlanma sürecine dair her türlü ayrıntıyı size bilgi verecek bir PR hizmeti almalıdır.

Müzik Onair Company Hürriyet, Milliyet, Sabah, Posta, Takvim, Yeni Şafak gibi ulusal basılı gazetelerde haber yayınlatmak ve medya bağlarını kurmak isteyen kişiler için iş birliği sağlayacağınız en önemli adreslerden bir tanesidir.

Ulusal gazetelerin magazin ekleri, sesini duyurmayı arzu eden müzisyenler için de en doğru adreslerden bir tanesi olmaktadır. Nitekim her gün onlarca sanatçı yeni çıkan single, albüm, şarkı, eser, klip ve benzeri türdeki eserlerinin tanıtımını yapmak ve halka yaymak amacıyla bu mecralarda haber olmaktadır. Bu sayede gazetenin mevcut okuyucu kitlesine kendini tanıtmakta ve hayran sayısını artırmaktadır.

Basılı Gazeteler Nasıl Haber Yapar?

Bununla birlikte gazetelerde yayımlanan görsel, yazı, makale, albüm kapağı, eser hikayesi gibi materyaller de haberin değerini artırır ve merak uyandırır. Öte yandan daha geniş çaplı bir haber arzu eden kişiler önemli müzik yazarları ve gazetecilerle röportaj yapma fırsatı elde edebilmektedir.

Röportaj ile sanatçılar daha yakından tanınmakta ve müzikal projelerini daha uzun uzadıya anlatabilmektedir. Medya ile arasını güçlü tutan bir sanatçı her daim avantaj sağlar. Medya bugünkü gücüyle siyasetten sanata, magazinden spora her alanda tanınmış yahut tanınmak isteyen kişiler için önemli bir kapıdır. Gazete, dergi gibi kitle iletişim araçları günümüzde önemini yitirmiş gibi gözükse de arşivlenme özelliği ve yarınlara kalıcılığı bakımından hala en güvenilir mecralar arasında yerini korumaktadır.

Öte yandan dijitalleşmenin arttığı su götürmez bir gerçek olarak karşımıza çıkarken, özellikle 45 yaş ve üstü okuyucular gazete ve dergi okuma alışkanlığını bugün hala büyük oranda sürdürmektedir. Her yaştan kitleye ulaşmak isteyen sanatçılar bu sebeple basılı gazetelerde haber yayınlatmak konusunda kararlı olmalıdır.

Basılı gazetelerde haber yayınlatmak konusunda ne yapacağını bilemeyen, yerel ve ulusal gazetelerde haber yayınlatmak isteyen kişiler sektörde öne çıkan güçlü PR bir diğer deyişle halkla ilişkiler ajanslarından hizmet almalıdır. Basılı gazetelerin bugün hala süre gelen öneminin herkes tarafından bilindiği gerçeği unutulmamalı ve sanatçılar için vazgeçilmez bir mecra olduğuna vurgu yapmak yerinde olacaktır. İnternet mecralarında haber yayınlatmak, radyo ve dergilerde haber olmak için Müzikonair Company ile iletişime geçebilir, güçlü PR hizmetlerinden fayda sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Basılı gazetelerin ilgili bölümlerine haber konusu olmak, röportaj ve albüm haberi yayınlatmak konusunda bizimle irtibata geçebilirsiniz. Haber, PR, yapım, etkinlik, organizasyon hizmetlerimiz ve daha fazla bilgi için [email protected] ve WhatsApp üzerinden 0552 685 38 82 numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu