Ümit Sayın: İki Ayda Bir Yeni Şarkı Çıkaracağız -
MüzikMüzik Haber

Ümit Sayın: İki Ayda Bir Yeni Şarkı Çıkaracağız

'Hep Para' şarkısını müzikseverlerle buluşturan Ümit Sayın sevenlerine müjdeyi Müzikonair Instagram canlı yayınında verdi.

Pop müziğin güçlü temsilcilerinden Ümit Sayın, önceki akşam Müzikonair Instagram canlı yayınında Cüneyt Diktaş’ın sorularını yanıtladı. Son tekli çalışması ‘Hep Para’ yı kısa bir süre önce müzikseverlerle buluşturan ünlü müzisyen, pandemi sürecindeki çalışmalarından ve yeni projelerinden söz etti.

İşte Ümit Sayın’ın konu başlıkları;

”Şarkıları Okumayan Kalmadı”

”30 yılı devirdik. 30 yılın içerisine 150’ye yakın eser girdi. Bir o kadar da yayımlanmamış var. Bu eserleri Türkiye’nin en değerli şarkıcıları okudu. Okumayan insan kalmadı. O dönemlerde back vokal yaptığım Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Tarkan… Güzel bir geçmişim oldu ve onun üzerine inşa ettik. Uzun yıllar da 20’ye yakın hit şarkı var. Milyonlar tarafından sevildi. Tarkan’ın ‘Dön Bebeğim’ , ‘Gitme’ gibi benim okuduğum ‘Hicran’, ‘Gül Beyaz Gül’, ‘Mavi Geceler’ ondan sonra ‘Gönül Yareler İçinde’ Zeynep Dizdar’ın okuduğu ‘Vazgeç Gönül’ , ‘İlle De Sen’ çok hit şarkılar çıkarttık. İlk 15 sene sonra bir 10 sene ciddi bir ara verme arzusu hissettim. Bana iyi geldi ve dinlendiğimi hissediyorum. O süreç de beste yapmakla geçti. Müzik benim hayatımın merkezi. Söz yazmak, beste yapmak, şarkılarımı yorumlamak bu 30 yıllık mesleğim. Bir zaman öyle bir dinlenme arzusu oluyor.”

”Bu Zaman O Zaman…”

”Ben içimde büyük bir heyecan duyup ve o heyecan beni de harekete geçirirse o zaman yayımlarım. O zaman şarkıyı paylaşma ihtiyacı hissediyorum. Bu zaman o zaman yani. Böyle bir başlangıç yaptım. Geçen yıl bir düet çalışması çıkarmayı planlıyordum. Çok değerli bir sanatçıyla düet yapacaktık ve pandemi nedeniyle ertelemiştik. Şimdi ‘Hep Para’ şarkısını çıkarttık. Yaz gelmeden önce bir şeyler yapmak istedim. Daha sonra bunun kulüp versiyonunu da yapacağız. Bu hafta klip de çekeceğiz.”

”İki Ayda Bir Yeni Şarkı”

”Bundan sonra 2 ayda bir yeni şarkı çıkarıp paylaşacağız. Yeni ve genç arkadaşlarıma şans vereceğiz. Onlardan bir tanesini de buldum. Onun prodüksiyonuna da başlıyoruz. Edirne’den bir arkadaşımız var Şahin. O Ses Türkiye’den buldum o arkadaşı. Bir süredir bekletiyordum. O da ILS Vision ve Umit etiketiyle çıkaracağız. YouTube kanalını da Nisan ayı içerisinde açacağım. Orada da genç arkadaşlarımıza söz ve beste konusunda yardımcı olacağım. ”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)