MüzikMüzik HaberÖzel

Universal Music Türkiye’ye Bir Tepki De Çelik’ten

 

Dünya Devi Şirketten Türk Müzik Sektörüne Büyük Darbe!

Universal Music Group daha önce Türkiye’de lisans hakkının olmadığı pek çok şarkıyı, hak sahibiymiş gibi Youtube’a lisanslamasıyla gündeme gelmişti.

Dünya devi olmasına rağmen Türkiye’deki sanatçıların dünyaya açılmasını sağlayamayan, hatta diğer pek çok yapım şirketiyle yarışabilecek kıvamda olmayan Universal Music, bu kez sanatçı Çelik‘in odağında yer aldı. Daha önce Müzik Onair olarak defalarca gündeme getirdiğimiz konuya parmak basan Çelik; Instagram hesabından yaptığı paylaşımla Universal Music’in gerçek yüzünü ortaya döktü:

“Universal Music yönetim kurulu üyeleri yurt dışında iken var gibi icra kurulu toplayıp şirket ele geçirdikleri YARGITAY KARARLARI İLE TESCİL OLDU.

Bu sebeple Universal Music sanatçılarının eserleri bazı dijital platformlarda çalınamıyor. Sektördeki en büyük sorun bu kimliklerdir ve bunlardan birkaç tane var”

Türk müzik sektöründe belli bir itibar elde edemeyen Universal Music’in küresel ayağının Türkiye’deki operasyonuna ne zaman müdahale edeceği merak konusu oldu. Pek çok sanatçının şarkılarının dinlenme oranlarını da olumsuz etkileyen Universal Music Türkiye’nin Genel Müdürü Nazan Hacıgüzeller ve Türkiye ofisinin en yetkili isimlerinden Berna Özyurt‘un görevlerine devam edip etmeyecekleri de akıllarda soru işaretleri bıraktı.

İlgili Haberler:

Dünya Devi Şirketten Türk Müzik Sektörüne Büyük Darbe!

Universal Music Group Türkiye’de Nerede Hata Yapıyor?

“Universal Music” Davası İçin Mahkeme Son Kararını Verdi!..

Universal Music Türkiye İle Çalışan Sanatçıların Kariyeri Tehlikede Mi?

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/CDYje
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.