Araç çubuğuna atla
MüzikMüzik Haber

“Universal Müzik” Davası İçin Mahkeme Son Kararını Verdi!..

Universal Müzik Group’un Avrupa Müzik şirketine devri yapılan eser işletme belgelerinin,Universal Müzik Group ’un İstanbul’daki şirketi olan Universal Müzik AŞ’ye bir çok sanatçının eser işletme belgesi ile ilgili iade kararı Yargıtay’dan çıktı.

2 yıl önce Universal Müzik AŞ’nin Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Süha Yavuz’un açtığı davada mahkeme; Şebnem Ferah, Sezen Aksu, Cem Karaca, Müslüm Gürses gibi 300’e yakın yerli sanatçıya ait eser işletme belgelerinin devrine karar vermişti.

Mahkeme kararına göre, Avrupa Müzik’in ortağı Cengiz Erdem’in, Universal Müzik’in genel müdürü olarak atanması ile birlikte devri sözleşmesi yapılmıştı.

Mahkeme Cengiz Erdem’in devir işlemini yapmasına yetkisinin olmadığına karar verdi. Avrupa Müzik avukatları kararı temyize götürdü. Temyiz başvurusunda devir işleminin hukuka uygun olduğu görüldü.

Karar kesinleşirse Yargıtay ilamı icraya konulacak. İcra yoluyla eser işletme belgelerinin devri talep edilecek. Yargıtay ilamı Kültür ve Turizm Bakanlığı’na gönderilecek ve belgelerin Universal Müzik Group adına idesi talep edilecek.

Selin Bar| MüzikOnair

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.