Müzikonair Üniversitelerde Hibrit Eğitime Geçiliyor! Hibrit Eğitim Nedir? | Müzikonair
Bilgi Deposu 5N1KGenel Bilgiler

Üniversitelerde Hibrit Eğitime Geçiliyor! Hibrit Eğitim Nedir?

YÖK Başkanı Özvar'ın açıklamalarının ardından, 'Hibrit nedir? Hibrit eğitim ne demek?' sorularının yanıtı merak edilmeye başlandı.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan iki büyük yıkıcı depremin ardından üniversitelerin uzaktan eğitime geçeceği gündeme gelmişti. YÖK Başkanı Özvar bahar döneminin 20 Şubat’ta uzaktan eğitimle başlatılabileceğini, nisan başı itibarıyla yüz yüze eğitimin de olduğu hibrit eğitim seçeneğin değerlendirileceğini duyurdu. YÖK Başkanı Özvar’ın açıklamalarının ardından, ‘Hibrit nedir? Hibrit eğitim ne demek?’ sorularının yanıtı merak edilmeye başlandı.

Hibrit eğitim yüz yüze (face-to-face) eğitim ile çevrimiçi (online) eğitimi bir araya getiren, hem fiziksel sınıfta hem de sanal sınıfta eğitim verme yöntemidir. Bu yöntemde, öğrenciler hem sınıf içinde öğretmenleriyle etkileşim halinde olabilirler hem de online olarak derslerine devam edebilirler. Öğrencilerin kendi hızlarında çalışmalarına izin verilirken, aynı zamanda sınıf içi deneyimlerden de faydalanmalarına olanak tanır. Hibrit eğitim, öğrencilerin esnekliğe ihtiyaç duydukları zamanlarda çevrimiçi derslere katılabilmelerini sağlar, ancak yine de öğrencilerin sınıf arkadaşları ve öğretmenleriyle etkileşime geçmelerini sağlar. Bu eğitim yöntemi son yıllarda, pandemi koşulları nedeniyle popülerlik kazanmıştır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu