Müzikonair Ünlü Prodüktörden Popçulara Sert Eleştiri: “Yetenek Katilleri” | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Ünlü Prodüktörden Popçulara Sert Eleştiri: “Yetenek Katilleri”

Ünlü prodüktör Ender Çabuker, müzik ve magazin yazarı Hakan Kanburoğlu’na konuştu. Çabuker, Türk müzik sektörüyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Mustafa Ceceli, Murat Dalkılıç, Özgün, Pit10 ve Emre Altuğ gibi isimlerle çalışan ve aynı zamanda prodüktörlük yapan Ender Çabuker, pop müzik yapan isimlere sert eleştirilerde bulundu.
ender çabuker hakan kanburoğlu
“POPÇULAR TEMBEL VE YETENEK KATİLİ”
Türkiye’deki popçuları eleştiren Ender Çabuker, “Bizim popçularımız dünyanın en tembel popçularıdır. Dans etmiyorlar, şarkı söylemiyorlar. Playback sahneleri popçular getirdi. Bari playback yaparken dans edin! Ne şov var ne dans. Sabah kuşağı programlarında playback şarkı söylüyorlar. Bunlar yetenek katili. Rapçilere bunu yaptıramazsın. Türkiye’de en iyi dans edip şarkı söyleyen Aleyna Tilki, Edis ve Murat Dalkılıç’tır. Birçok popçu insanı müzikten soğutuyor. Dans etmeyen popçu mu olur? Dans ve müzik karı kocadır” cümleleriyle pop müzik yapan isimleri eleştirdi.
ender çabuker hakan kanburoğlu
“YÜKSELEN RAP DEĞİL ÖZGÜRLÜK”
Rap müziğin popüler olmasıyla ilgili Çabuker, “Aslında yükselen rap değil, özgürlük. Müzik piyasası rap şarkılara 5 sene ambargo uyguladı. Dijital ile herkes şarkısını paylaşabildi ve kitlelere yaydı. Popçular bakkal müziğe devam ederken rapçiler 200 satır kafiyeli, esprili şarkılar yaptı. Eğer popçular özgür müzik yaparlarsa yeniden yükselirler. Gelecekte K-Pop (Kore popu) ve teenager tarzlar yükselecek.” dedi.
ender çabuker hakan kanburoğlu

author avatar
haberalani
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)