Ana Sayfa » Müzik » Ünlü Sanatçılardan Müzik Meslek Birliklerine Tepki!

Ünlü Sanatçılardan Müzik Meslek Birliklerine Tepki!

oduller-reklam-banner

Korona virüsünün Türkiye’ye de girmesinin ardından Türk müzik sektörü büyük maddi zarara uğramış, pek çok sanatçının konseri iptal edilmişti. Bunun üzerinde bazı sanatçılar müzik meslek birliklerine çağrı yaptı ancak çağrı yeterli bir karşılık bulmadı.

Hadise, Ezhel, Demet Akalın gibi pek çok ünlü sanatçı da dahil olmak üzere müzisyenler virüsten dolayı konser veremedi. Konserleri iptal edilen sanatçılar binlerce lira maddi zarara uğradı. Bu durum karşısında bazı sanatçılar ise müzik meslek birliklerine çağrıda bulunmuş ancak yapılan çağrının sonucunda müzik örgütlerinden yeterli bir yanıt alınmamıştı. MSG her ne kadar bazı eser sahiplerine erzak yardımında bulunsa da bu da yetersiz bulunmuştu.

İlgili Haberler:

MSG’nin Erzak Yardımına Ağır Eleştiri

MSG’den Müzik Kamuoyuna Önemli Mesaj

Bunun üzerine bu kez Fettah Can ile Hüsnü Şenlendirici harekete geçti. Can, Twitter hesabından müzik meslek birliklerini “Bu zor günlerde meslek birliklerimizin çok iyi ölü taklidi yapabildiğini öğrenmiş olduk” diyerek eleştirdi.

Ünlü Sanatçılardan Müzik Meslek Birliklerine Tepki!

Öte yandan Şenlendirici ise “Bu zor günlerde müzisyen ve sanatçıların yanında olduğunu, derin bir sessizlikle haykıran meslek birliklerini alkışlıyorum; tek elimle!” tweet’ini paylaşarak tepki gösterdi.

Ünlü Sanatçılardan Müzik Meslek Birliklerine Tepki!

Zaman zaman bazı sanatçılar meslek birliklerini korona virüsünden dolayı yeterli derecede destek vermediği gerekçesiyle eleştirse de meslek birlikleri bu konudaki sessizliğini korumaya devam ediyor. Konuyla ilgili müzik sektörünün önde gelen meslek birliklerinden gelecek açıklama ise merakla bekleniyor.

İlgili Haberler:

Hadise 1 Milyon Lira Zarar Etti

Asil Gök Korona Virüsü Mağduru Müzisyenler İçin Çağrı Yaptı

Redd’den Korona Virüsü Mağduru Müzisyenler İçin Çağrı!

oduller-reklam-banner
● haberalani

İlginizi Çekebilir