MüzikMüzik Haber

Ünlü Söz Yazarı Zeki Güner Başarısının Sırrını Canlı Yayında Anlattı!

Başarılı söz yazarı ve besteci Zeki Güner, Müzik Onair Instagram canlı yayınında Cüneyt Diktaş’ın konuğu oldu. Müzik sektörünün adeta nabzını tutan yayında Güner, yeni yetişen söz yazarlarına da önemli tavsiyelerde bulundu.

Hadise, Hande Yener, Ferhat Göçer gibi sanatçıların şarkılarının söz yazarlığını yapan Zeki Güner, imza attığı şarkıların hit olmasındaki sırrını açıkladı. Güner, şu ifadeleri kullandı:

“Hiçbir bestecinin senin hayal ettiğin bir şarkı yazdım diyebileceği bir lüksü olduğuna inanmıyorum. şarkı bittikten sonra bu senlik bir şarkı deme lüksü var, buna inanıyorum. Ama şöyle hit olsun, şunu anlatsın diye ilhamı kandırma gibi bir durumumuz yok. Bazı bestecilerin şarkıları hep birbirine benziyor. Bence çok sık ürettikleri için böyle oluyor. Ben de çok sık üretsem şarkılarım birbirine benzeyebilirdi. Ama kendimi demlemeye alıyorum”

Çalıştığı şarkıcıların hangi şarkıyı okuduğunda daha iyi sonuç alınabileceğini kestirdiğini söyleyen Güner, çalıştığı sanatçıları nasıl seçtiğini de anlattı. Başarılı söz yazarı “Hayalleri olmayan insanlarla çalışmak istemiyorum mesela Hande Yener hala bir şarkı bulduğunda titreyen, çok büyük hayalleri olan bir sanatçı. Hadise de böyle. Ferhat Göçer gece 5’te gelebilir iyi bir şarkı için” diye konuştu.

HADİSE’YE TAM NOT

Programda bazı sanatçıların tutumlarını da değerlendiren Güner, Hadise için övgü dolu  sözler sarf etti. Güner, şunları söyledi:

“Hadise o konuda çok iyi. 2,5 sene geliyor albüm yapalı ama neredeyse bütün albümü kliplendirdi. Üstüne bir reklam müziği yaptı. Albümün kıymetini bilen, her şarkıya devam eden ender sanatçılardan biri. Ben çok seviyorum o tutumunu. Aşk Dediğin’e iki yıl sonra klip geldi mesela ve insanlar şarkı yeniymiş gibi dinledi ve bayağı ses getirdi”

İşte o yayın;

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu