Müzikonair Usta Sanatçı Zeki Çetin, Hayatını Kaybetti | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Usta Sanatçı Zeki Çetin, Hayatını Kaybetti

Koronavirüse yakalanan sanatçı Zeki Çetin, hayatını kaybetti.

81 yaşında Türk Sanat Müziği sanatçısı Zeki Çetin’in koronavirüse yakalandığı haberi sevenlerini üzmüştü. Ardından usta sanatçının durumunun ağırlaştığı ve yoğun bakıma alındığı öğrenildi. Bugün ise sevenlerini üzen acı haber geldi. Türk sanat müziğinin önemli isimlerinden Zeki Çetin, koronavirüse yenik düştü.

Konu ile alakalı olarak Onur Akay şöyle demişti; “Bülent Ersoy’un en yakın dostlarından 81 yaşındaki Türk sanat müziği sanatçısı Zeki Çetin koronavirüse yakalandı ve maalesef entübe edildi. Değerli sanatçımız için dualarınızı eksik etmeyin. Aynı zamanda Zeki Bey’in eşinin de koronavirüs testi pozitif çıktı ve tedavisine evde devam ediliyor. Zeki Çetin ve eşi geçtiğimiz Ekim ayında ise koronavirüse karşı tedbir amaçlı kanlarını ozonlatmıştı. Kendilerine acil şifalar diliyorum”

Zeki Çetin Kimdir?

Zeki Çetin, 17 Kasım 1940 Karabük’te dünyaya gelmiştir. 1968 yılında Hafta Sonu Gazetesi’nin Altın Ses Yarışması’nı kazanmasının ardından sanat serüveni başlamıştır. Çetin, sahne ve albüm çalışmalarının yanı sıra uzun yıllardır işletmecilik ile de uğraşmaktaydı.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu