Usta Sunucu Bülent Özveren Hayatını Kaybetti -
GündemSosyalVitrin

Usta Sunucu Bülent Özveren Hayatını Kaybetti

Eurovision Şarkı Yarışması'nı Türkiye'ye getiren isim, sunucu Bülent Özveren hayatını kaybetti.

Eurovision Şarkı Yarışması’nı Türkiye’ye getiren isim, sunucu Bülent Özveren 79 yaşında hayatını kaybetti. Üzücü haberi eşi Sebla Özveren, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım ile verdi. Özveren, yazısında “Çok üzgünüm. Bülent’i kaybettik. Başımız sağ olsun” cümlelerini kurdu.

Bülent Özveren Kimdir?

Bülent Özveren, 1943’te İstanbul’da dünyaya geldi. Sultanahmet İlkokulunun ardından, Saint Benoît Fransız Lisesi ile Galatasaray Lisesine devam eden Özveren, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Usta spiker, 1986-1998 arasında TRT’de dış yapımcı olarak, canlı yayınlanan yarışma programlarını hazırladı, 1999’da emekli olana kadar sunuculuğunu üstlendi. TRT’de uzun yıllar çalışan sunucu, 1975-2012’de Eurovision Şarkı Yarışması’nın Türkçe sunuculuğunu yaptı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)