MüzikMüzik Haber

Uzi 674 Milyon Dinlenme Sayısı İle Türkiye’de Zirvede

MIDI/MINUIT Spotify verilerinden yola çıkarak dünyanın çeşitli bölgelerini kapsayan bir harita yayınladı. Harita yayınladı. Haritada Türkiye'den yıllık 674 milyon dinlenme istatistiği ile Uzi de yer aldı.

MIDI/MINUIT tarafından yayınlanan verilere göre Uzi, 674 milyon dinlenme ile Türkiye’de en çok dinlenen isim oldu. Avrupa’nın popüler müzik platformları arasında yer alan MIDI/MINUIT Spotify verilerinden yola çıkarak dünyanın çeşitli bölgelerini kapsayan bir harita yayınladı. Haritada Türkiye’den yıllık 674 milyon dinlenme istatistiği ile Uzi de yer aldı.

2022 yılında adını sıkça duyduğumuz ünlü rapçi, Spotify verilerinde Yılın En Çok Dinlenen Sanatçısı olmuştu. Bu verileri köşesine taşıyan Sabah yazarı Hakan Uç da Uzi’ye övgüler yağdırdı.

İşte köşe yazısının ilgili bölümü;

Popüler bir müzik platformu geçtiğimiz günlerde dünyanın her yerinden veriler yayınladı. Bu veriler ve en iyiler bir harita üzerinde işaretlenmiş olarak dünyaya servis edildi. Ve o listede Türkiye haritasının üstünde 674 milyon dinlenme ile Uzi yer alıyor. Ne kadar gurur duysa az bence. Müzik kariyerinde bu yıl zirveye çıkan Uzi, 2022’nin enlerine imza atan isimlerden oldu.

En çok o dinlendi, en çok o izlendi. Dahası arabalarda, partilerde, mekanlarda, beachlerde hep Uzi çaldı. Bu kadar genç yaşta bu başarıyı yakalaması da çok kıymet taşıyor bence.2023’te Uzi cephesinde bizi ne bekliyor? Başarı ivmesini zirveye kadar çıkaran bir müzik insanı için şu andan sonrası emin olun daha da zor olacak. Çünkü maalesef sektör ve dinleyici akıl almaz derecede nankör ve çok çabuk tüketmeye alışkın. O sebeple Uzi’yi zor bir yıl bekliyor. Ben ona ve yapacağı güzel işlere inanıyorum. Başarılarını takipteyiz…

Sabah | Hakan Uç

Reklam

Kaynak
Sabah | Hakan Uç

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.