Vefat Eden Devran Çağlar Bir Kadınla Evli Çıktı -
MüzikMüzik Haber

Vefat Eden Devran Çağlar Bir Kadınla Evli Çıktı

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, Devran Çağlar’ın bir Alman kadınla evli olarak vefat ettiğini ve cinsiyet değiştirmediğini açıklayarak eşinin fotoğrafını paylaştı.

Kendi internet sitesinden bir yazı kaleme alan ses sanatçısı Onur Akay, meslektaşı Devran Çağlar’ın Almanya’da 2011 yılında evlendiğini ve evli olarak vefat ettiğini açıkladı. Marmaris’te Yeni Mezarlık’ta toprağa verilen 56 yaşındaki Devran Çağlar’ın, cinsiyet değiştirmediğini de söyleyen Akay, “Daha önceki yazımda da dile getirdiğim gibi Devran Çağlar’ın cinsiyet değiştirdiği doğru değil. Asıl adı Mustafa Dağlar olan ve Devran Çağlar olan sahne adı ile tanınan sanatçımız, 2011 yılında Almanya vatandaşı olabilmek için formalite icabı ‘Çeki’ isimli Alman bir kadınla Almanya’da evlenmişti ve evli olarak vefat etti. Ölümünden hemen önce eşi ile telefon konuşması yapmış ve bir daha kendisine ulaşılamamış.

Son konuşmasında “Ben bunu yarın kalkacağım, alacağım Allah kısmet ederse” diyor. Çeki, cinsiyet değiştirdiği yönündeki haberlere çok kızıyor ve tazminat davası açacağını söylüyor. Ayrıca eşi Çağlar’ın Almanya’da hiçbir şeyi olmadığını, Türkiye’de olan mirası olduğunu, ondan da feragat edeceğini açıkladı. Devran Çağlar’ın cenazesinde ‘Oğlum’ diyerek ağlayan annesi Mihriban Hanım ise, “Acımı bile yaşatmıyorlar, delikanlı oğlumun günahını alıyorlar, gazetecileri şikâyet edeceğim” diyerek feryat etti. Ayrıca fenalaşan Mihriban Hanım’a ambulans müdahale etti. Hocanın hiçbir şey söylemeden sadece merhum kişi diyerek cenaze namazını kıldırması ise dikkat çekti. Cenazeye, Devran Çağlar’ın annesi, iki kız kardeşi, çok az sayıda yakın arkadaşı katıldı. Sanat camiasından ise hiç kimsenin katılmadı.” ifadelerini kullandı.

Onur Akay, ayrıca Devran Çağlar’ın eşi ile son konuşmasını da yayınladı.

Kaynak: Onur Akay

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)