GündemSosyal

Yapımcı Mustafa Uslu’dan Neşet Ertaş Filmiyle İlgili Açıklama: Kürtajla Çocuğumu Öldürdüler!

Neşet Ertaş filmine mahkemeden tedbir kararı geldi, yapımcı Mustafa Uslu isyan etti! ''Sanki kürtajla çocuğumu öldürdüler''

Neşet Ertaş’ın hayatını anlatan Garip Bülbül Neşet Ertaş filminin ‘Kişilik haklarını ihlal ettiği’ gerekçesiyle ailesinin yapımcı Mustafa Uslu’ya açtığı davada, mahkeme filmin yayınlanmamasına karar verdi. Uslu, “Bu film evladım. Onu daha doğmadan kürtajla öldürmeye çalışıyorlar. Bu bir ölüm kararıdır.” dedi.

’65 Milyon Lira Harcadım’

2. Sayfa programında konu hakkında açıklama yapan yapımcı Mustafa Uslu şu ifadeleri kullandı: ”Ertaş ailesinin onayını almak için 5 yıldır çaba gösterdim, çocuklarımın babalık görevinden, babalıklarından çaldım, günde 20 saat çalıştım. Aylardır çalışıyorum. 5 yıllık proje. 3 bin 500 kostüm dikildi. 17 bin kişinin emeği var ve 65 milyon lira harcandı. Hayatımın en muhteşem filmini yaptım, büyük ustamıza yakışır bir film yaptım. Bu sanat eseri 2023’e sayılı günler kala izlemeden, izlettirilmeden, yargılama hakkımız elimizden alınarak yasaklandı. Bu bize göre sansürdür ve hukuka aykırı bir karardır.”dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu