Müzikonair Yeşim Salkım’dan Kadın Cinayetlerine Karşı Cumhurbaşkanlığına Çağrı! | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Yeşim Salkım’dan Kadın Cinayetlerine Karşı Cumhurbaşkanlığına Çağrı!

Ünlü şarkıcı ve oyuncu Yeşim Salkım, Instagram hesabından Cumhurbaşkanlığı ve İçişleri Bakanlığı’na çağrıda bulundu.

Son yıllarda artan kadın cinayetlerinin ardından en son geçtiğimiz gün Twitter’da #erkekyerinibilsin etiketiyle kampanya başlatılmış ve kampanyaya pek çok sanatçı destek vermişti. Kadın hareketinin sosyal medyada geniş yankı bulmasının yanından aynı zamanda Aleyna Çakır olayı gibi şiddet olayları tekrar gündeme gelmeye devam etmişti. Tüm bu yaşananların ardından ünlü şarkıcı Yeşim Salkım da sessiz kalmadı.

Zaman zaman sosyal olaylar hakkındaki yorumlarıyla öne çıkan Salkım, Instagram hesabından Cumhurbaşkanlığı ve İçişleri Bakanlığı’na seslenerek şu cümleleri kullandı:

“Dünden beri seyrettiğimiz kadın cinayetleri ve biraz önce de annesinin arkasından ‘Anne gitme, korkuyorum’ diye ağlayan küçücük bir çocuğun haberi ve 1 yılı aşkın süredir kadınların öldürülmesi karşısında artık gerçekten konuşmamız gerektiğine inanıyorum. Cumhurbaşkanlığına seslenmek istiyorum. Bir anne ve bir kadın olarak biz neden öldürülüyoruz? Sizin bu kavgalarınız ve gürültüleriniz ne zaman bitecek? Bütün bunları bitirip ne zaman gerçekten çok ciddi olan problemlere el atacaksınız? Bu iki kravatını takıp hakimlerin, savcıların karşısına çıkan adamları ne zaman durduracaksınız, bunlara gereken cezayı ne zaman vereceksiniz? Çok ciddi bir sorunla karşı karşıya olduğumuzun galiba farkında değilsiniz. Sizin de evinizde karınız, çoluğunuz çocuğunuz, torunlarınız vardır. Nasıl oluyor da bu haberleri seyrettikten sonra bu konulara ciddi şekilde el atmadığınızı ve her gün bir kadın cinayetiyle bizi evimizde huzursuz oturttuğunuzu ve bu insanların çoluklarının çocuklarının bir gün büyüyüp de bizlerin çocuklarının karşısına çıkacağını nasıl hesaplamadığınızı ve tüm bunları bir kenara bırakarak tıpkı bir çocuk edasıyla her gün bu ekranlarda nasıl kavga etiğinizi (muhalefetiniz de buna dahil) çok merak ediyorum. Nasıl yaşıyorsunuz, gerçekten çok merak ediyorum. Bunları görmüyor musunuz acaba?”

Ünlü sanatçının bu çağrısı Instagram’da kısa sürede çok sayıda destek gördü. Cumhurbaşkanlığının ve İçişleri Bakanlığının konuyla ilgili yapacağı açıklama ise şimdiden merak konusu oldu.

https://www.instagram.com/tv/CBGgw_qlgfO/?utm_source=ig_web_copy_link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu