Ana Sayfa » Müzik » Yılmaz Morgül “Geçinemiyorum” Diyen Demet Akalın’ı Topa Tuttu

Yılmaz Morgül “Geçinemiyorum” Diyen Demet Akalın’ı Topa Tuttu

oduller-reklam-banner

Ünlü sanatçı Yılmaz Morgül, geçtiğimiz günlerde Demet Akalın’ın korona virüsünden dolayı geçinemediğini söylemesi üzerine isyan etti.

İlgili Haberler:

Cüneyt Özdemir: “Gariban Demet Akalın’ın Hakkını Arayın” 

Bendeniz Ünlü Şarkıcılara Tepki Gösterdi

Zaman zaman sosyal yardım çalışmalarına destek vermesiyle gündeme gelen Yılmaz Morgül “Geçinemiyorum” diyen Demet Akalın’ı adeta topa tuttu. Kanal D’nin magazin programı 2. Sayfa’ya konuşan Morgül, şu ifadelerle Akalın’ı kınadığını dile getirdi:

“Bu kişilerin bu şekilde bu ülkede konuşmasını tasvip etmiyorum. Çünkü benim ülkemde insanların geneli asgari ücretle bu zor günleri en zor şekilde idame ettirmeye çalışırken onlar bu durumda. Her konserinde 100ler, 200ler, 500ler alanların halkımızın karşısında bu şekilde konuşmasını kınıyorum, yadırgıyorum. Herkes villada, sırçalı köşkte yaşamıyor bu ülkede. Ben işçi ailesinin evladıyım. Ben hayatımda öyle paralar kazanmadım ama öyle amaçlarım da olmadı benim. Biz Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşıyoruz. Asgari ücretle geçinmek zorunda olan halkımızın karşısında 2 milyon TL’lere cip almışlar, lüks villalar almışlar bunları sergiliyorlar. Çok ayıp. Evlerine sokup buzdolabını açıp gösteriyorlar. Sanatçı olmak bu değildir, gerçek sanatkarların gölgesi bile olmayan isimler kalkmışlar neymiş efendim idare edemiyorlarmış. Hanımefendi, beyefendi siz kimsiniz?”

Morgül’ün bu sert çıkışı üzerine Akalın cephesinden gelecek yorum ise şimdiden merak konusu oldu.

Gelişmeleri Müzik Onair’dan takip edebilirsiniz.

İşte o anlar;

View this post on Instagram

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ NDE HALKIMIZ NASIL BİR YAŞAM İDAME EDİYOR.GEÇİM GELİR KAYNAKLARI NEDİR?BİR İŞÇİNİN ASGARİ ÜCRETİ MAAŞI EMEKLİ AYLIKLARI İLE YAŞAMLARININ EKONOMİK BOYUTLARI NELERDİR?BU ÜLKENİN EĞER GERÇEKTEN SANAT İCRA EDEN ESERLER KAZANDIRAN İSİMLERİYSENİZ BUNLARI BİLMEK ZORUNDA OLUP TOPLUMUN ÖNÜNDE KİŞİLER OLARAK İNSANLARIN PSİKOLOJİLERİNİ DÜŞÜNMEDEN KONUŞAMAZSINIZ.EVLERİNİZ ARAÇLARINIZ LÜKS HAYATLARINIZ OLABİLİR FAKAT BUNLARI HALKIN GÖZÜNE SOKARAK DALGA GEÇEMEZSİNİZ.M.K.ATATÜRK ÜN HERKESİN BİLMEDİĞİ BÜTÜN SANAT DALLARINDA Kİ GERÇEK SANATKAR TEMSİLCİLERİ ANLATAN ÖZDEYİŞİNİ PAYLAŞMAK İSTİYORUM.”SANATKAR ALNINDA IŞIĞI İLK HİSSEDEN İNSANDIR.” KISACA ANLATMAK İSTEDİĞİM TOPLUMUMUZUN YAŞADIĞI SOSYO EKONOMİK YAŞANTILARINA DUYARLI OLABİLMEKTİR GERÇEK SANATKARLIK…..EN KALBİ SEVGİ VE SAYGIMLA @kanald @2.sayfaofficial #asgariücret ÖNEMLİ NOT- “RÖPORTAJIMDA HİÇ BİR SANATÇI ADINI TELAFFUZ ETMEDİĞİM GİBİ BU KONULARDA Kİ GENEL BAKIŞ AÇIMI DİLE GETİRDİM.”BU VİDEO DAKİ İSİMLERİN NE AÇIKLAMALAR YAPTIĞIYLA İLGİLENMİYORUM.SADECE ÜLKEMİZDE YAŞANAN BU ZORLU SÜREÇTE YÜZBİNLERCE KAZANIP HALKLA ALAY EDER GİBİ SANATKARLIĞA YAKIŞMAYAN USLUPLARA CEVABIMDIR.” @kanald @2.sayfaofficial

A post shared by Yılmaz Morgül (@morgulofficial) on

oduller-reklam-banner
haberalani