Araç çubuğuna atla
MüzikMüzik HaberÖzel

Yine Spotify Yine Skandal… Rapçi Kezzo’dan Adalet Çağrısı!

Popüler müzik dinleme platformlarından biri olan Spotify, skandallarla gündeme gelmeye devam ediyor.

 

Müzik listelerinde yaptığı adaletsizlikle sık sık gündeme gelen Spotify, özellikle Rap sanatçıları arasında eşitsizlik yaratıyor. Daha önce Hidra, Sehabe, Joker, Mirac gibi sanatçıların şarkılarının listeye alınmamasıyla gündeme gelen popüler müzik dinleme uygulaması; bu kez Rapçi Kezzo’nun odağında yer aldı.

Kezzo, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Spotify’a adalet çağrısında bulundu. Kezzo, şu açıklamayı yaptı:

“Adaletin vicdanın var mı Spotify? Büyük şirketlerden çıkardığımız şarkılar listelere girecek, kendi labelımızdan çıkardığımız giremeyecek? İlla Orchard Believe ile mi çalışmamız gerekiyor? Bu nasıl bir tezgah? Yazıktır. Bu tekele çanak tutan, bu tezgaha alet olan kim varsa hakkım helal değil. Zamanında başka bir tekel vardı, şimdi de bu tezgah. Al gülüm ver gülüm. Ulan bu ülkede bir şey adam akıllı adaletli bir şekilde olmayacak mı?”

Bu sözlerin ardından Spotify cephesinden ise herhangi bir yanıt gelmedi. Daha önce aynı hataya pek çok kez düşen Spotify Türkiye Editörü Nazlı Yırtar, özellikle Rap sanatçılarının şikayet ettiği meseleye hala bir açıklık getirmedi. Yırtar’ın listelerde yol açtığı bu adaletsizlik, müzik dünyasına zarar veren bir tavır olarak etkilerini göstermeye devam ediyor.

kezzo spotify twitter

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.