MüzikMüzik Haber

Yonca Evcimik Skandal Şarkısını Böyle Savundu! O Sözleri Dikkat Çekti

"Ayıp Şeyler" adlı şarkısında cinsiyetçi ifadeler kullandığı için topa tutulan Yonca Evcimik, yazdığı sözlerin arkasında durmaya devam ediyor. Ünlü şarkıcının savunması dikkat çekti.

En son “Ayıp Şeyler” adlı şarkısında cinsiyetçi ifadeler kullandığı gerekçesiyle ağır eleştiriler alan Yonca Evcimik, şarkısına gelen tepkilere ilişkin yaptığı açıklamalarla gündeme gelmeye devam ediyor.

Yonca Evcimik, dün Hürriyet’e verdiği röportajda “Şarkı yerine ulaştı. Amacım farkındalık yaratmaktı zaten. Konuşulsun, tartışalım, kavga edelim ama ‘çözüm’ bulalım, sosyal yaraları saralım. Şarkının adı üstünde ‘Ayıp Şeyler’. Ayıp olan ne varsa altını çizmek istedim.” diye konuştu.

“TROLLER SAĞ OLSUN”

Şarkısında “Sen kadınsın zekisin, ama bazen de gerçekten aşırı cinssin, bakma sevgilime be kadın çıkacak adın, açarsan mahremini içeri girer işte öyle” şeklinde cinsiyetçi ifadeler kullanan Yonca Evcimik, gelen tepkilere ilişkin “Evet, bekliyordum ama bu kadar hızlı değil. Troller sağ olsun!” diyerek hatasını bir kez daha kabul etmedi. Bazı müzikseverler Evcimik’e “Bu şarkıyı kaldırsın, biz de yaşanmamış sayalım” şeklinde yorumlar yapmıştı. Ancak ünlü şarkıcı şarkısında yaptığı ayrımcılığı kabul etmemeye devam ediyor.

Öte yandan Evcimik, açıklamasına şöyle devam ederek yazdığı sözlerin arkasında durdu:

“Cinsiyet ayrımcılığını yapan ben değil bunu söyleyenler ve yazanlardır. Doğru ve yanlış erkekte de var kadında da… Birini yazıp diğerini görmezden gelemezdim. Kısacası konuşulup tartıştıkça daha iyi anlaşılacak.”

Röportajın tamamını okumak için buraya tıklayın.

Yonca Evcimik’in şarkısını dinlemek için buraya tıklayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu