Yonca Evcimik'in Kitabına Hayvanseverlerden Tepki -
MüzikMüzik Haber

Yonca Evcimik’in Kitabına Hayvanseverlerden Tepki

Ünlü şarkıcı ve hayvansever Yonca Evcimik’in çocuklara yönelik yazdığı ‘Var Olmak Haktır’ kitabı hayvan hakları savunucularından tepki topladı.

Yonca Evcimik tarafından Hayvan Hakları Evrensel Bildirgesi üzerinden yazılan kitapta, hayvanların katledilmesi ve sömürülmelerinin devamı için “Canlılara iyi davranılan metotların kullanılabileceğinin” ifade edilmesi tepki topladı.

Yonca Evcimik, birçok hayvan sever, hayvan hakları savunucusu ve yazarlardan eleştiri aldı. Evcimik’e ilk tepki Cumhuriyet yazarı ve hayvan hakları savunucusu Zülal Kalkandelen’den geldi. Zülal Kalkandelen okullarda ders kitabı olarak okutulacağı haberleri ile gündeme gelen kitapla ilgili Milli Eğitim Baklanlığı’na da çağrıda bulundu. ,

Kitapta tepki toplayan o ifadeler;

“Hiçbir hayvana, kötü, acımasız ve zalimce davranılamaz. Bir hayvanın hayatına son verilmesi gerekiyorsa; bu bir anda, korkutmadan ve acı çektirmeden yapılmalıdır”, “Çalıştırılan tüm hayvanların çalışma süreleri sınırlandırılmalıdır. Bu hayvanlar aşırı çalıştırılmamalı; yeterli beslenme ve dinlenme hakkına sahip olmalıdır”, “Besin amaçlı yetiştirilen her hayvan bakılmalı, barındırılmalı ve taşınmalıdır; yaşamlarına son verilirken de korkutmadan ve acı vermeden yapılmalıdır”

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)