MüzikMüzik Haber

Yonca Evcimik’in Yeni Şarkısı ‘Ayıp Şeyler’ Sosyal Medyada Topa Tutuldu

Yonca Evcimik’in yıllar sonra yaptığı yeni şarkısı “Ayıp Şeyler” cinsiyetçi ifadeler barındırdığı gerekçesiyle sosyal medyada eleştiri oklarının hedefi oldu.

Sosyal medyada topa tutulan şarkı toplumsal cinsiyet eşitliğine farkındalık yaratmak amacıyla 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde paylaşılsa da şarkının sözleri cinsiyetçi bulundu.

Yonca Evcimik’in şarkısında “Sen kadınsın zekisin, ama bazen de gerçekten aşırı cinssin, bakma sevgilime be kadın çıkacak adın, mesaj atma kocama, gözünü dikme ocağıma, nasıl bozuldunuz böyle haydi söyle, açarsan mahremini içeri girer işte öyle” ifadelerini kullanıyor.

‘Çılgın Bediş’i Yazdığıma Pişman Oldum’

Öte yandan ünlü şarkıcının  başrolünde yer aldığı Çılgın Bediş’in birkaç sezon yazarlığını yapan Burak Akkul da tepkisini Twitter’dan dile getirdi. Akkul, ” Yonca Evcimik öylesine bir şarkı yapmış ki, ben 20 yıl önce Çılgın Bediş’i yazdığıma pişman oldum” ifadesini kullandı.

İlgili Haber:Yonca Evcimik Art Records LLC Ile Anlaştı!

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.