Ana Sayfa » Müzik » Youtube Ezber Bozdu! Trend Sekmesinde Değişiklik Mi Yapıldı?

Youtube Ezber Bozdu! Trend Sekmesinde Değişiklik Mi Yapıldı?

oduller-reklam-banner

Emir Can İğrek’in ‘Sapa’ ismini taşıyan EP’sinde yer alan ‘Muhalif’ ve ‘Ecza Deposu’ şarkıları ile EP’nin çıkış şarkısı ‘Sapa’ Youtube’da trend videolar listesine girdi.

Youtube Emir Can İğrek kanalından yayınlanan 3 şarkıdan ‘Sapa’ halihazırda trend videolar listesinin 5. sırasında yer alırken; ‘Muhalif’ şarkısı 10.sırada, ‘Ecza Deposu’ ise 12.sırada yer alıyor.

Youtube’dan aynı kanal üzerinde yer alan videoların aynı anda trend listesine girmesi ise dikkatlerden kaçmadı. Youtube’dan daha önce aynı kanaldan yalnızca bir şarkı trend videolar listesine girebiliyordu. Youtube’un trendler sekmesi birçok farklı kritere göre oluşturuluyordu. Ancak Emir Can İğrek’in kanalıyla Youtube ezber bozdu. Küresel bazda  COVID-19 ile mücadele ettiğimiz şu dönemlerde Youtube’un algoritmasının değişmesi gözlerden kaçmadı. Peki bu bir hata mı yoksa belirgin bir değişiklik mi? Youtube trend videolar listesine editörlerin müdahale edip etmediği hala tartışılırken,  akıllara bir yanıt daha geliyor: Youtube editörleri küresel salgından dolayı trend sekmesine müdahale etmekte geç kaldı ve trend listesi otomatiğe bağlandı.

Youtube Ezber Bozdu! Trend Sekmesinde Değişiklik Mi Yapıldı? Youtube Ezber Bozdu! Trend Sekmesinde Değişiklik Mi Yapıldı? Youtube Ezber Bozdu! Trend Sekmesinde Değişiklik Mi Yapıldı?

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir