YouTube Music Albümler İçin Jenerik Özelliğini Kullanıma Sunuyor -
MüzikMüzik HaberVitrin

YouTube Music Albümler İçin Jenerik Özelliğini Kullanıma Sunuyor

YouTube Music, şimdi Tidal gibi diğer müzik akış hizmetleriyle benzer bir özellik sunarak, dinlediğiniz şarkı ve albümlerin jenerik bilgilerini kontrol etmenize olanak tanıyor.

YouTube Music, şimdi Tidal gibi diğer müzik akış hizmetleriyle benzer bir özellik sunarak, dinlediğiniz şarkı ve albümlerin jenerik bilgilerini kontrol etmenize olanak tanıyor. Bu özellik sayesinde, her şarkının kim tarafından yazıldığı, yapıldığı ve düzenlendiği gibi ayrıntılı bilgilere hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Tidal gibi bazı hizmetler, destek bantları, müzik örnekleri ve hatta stüdyo personeli gibi uygun kredi vererek ses ve miksaj mühendisi bilgileri sunuyor. Ayrıca, parça veya albüm incelemeleri ve eleştirmenlerin ödülleri gibi bilgiler de mevcut.

Reddit’teki bir gönderiye göre, bazı kullanıcılar artık YouTube Music’te “Jenerikleri Görüntüle” seçeneğini görmeye başladılar. Bu özellik, şarkının resmi yazarını, yapımcısını ve müzik meta verilerini göstererek müzik hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlıyor. Ancak, bu verilerin bağımsız ve kendi kendine yayın yapan sanatçılar için nasıl gönderileceği veya müzik şirketleri tarafından sağlanıp sağlanmadığı belirsiz.

Şu anda, bu özellik geniş çapta kullanıma sunulmuş gibi görünmüyor ve YouTube Music’in diğer özellikleri gibi, önümüzdeki günlerde ve haftalarda sunucu taraflı bir güncelleme yoluyla kullanıma sunulacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)