MüzikMüzik Haber

YouTube Music O Sorunla İlgili Düğmeye Bastı

Sürekli kendisini yenilemesiyle gündeme gelen YouTube Music, bu kez sanatçılar adına önemli bir adım attı.

YouTube’da çoğu sanatçı adına bilinmeyen isimler tarafından yeni hesaplar açılıyor ve ilgili müzisyen adına paylaşım yapılabiliyordu. Bu durum ise sanatçıların hayranlarının paylaşılan içeriğe olan güvenirliğini olumsuz etkiliyordu. YouTube Music bu sorunu çözmek için düğmeye bastı.

YouTube Music, yeni bir düzenlemeyle sanatçılar adına açılan hesapları tek bir hesapta birleştirdi. Bu düzenleme ile müzikseverlerin sanatçıları ve ürettikleri müzikleri daha kolay takip etmesi amaçlanıyor. Konuyla ilgili kullanıcılara mail aracılığıyla bilgilendirme de yapıldı. Bilgilendirme metninde ise şu ifadeler yer alıyor:

YouTube‘da bir sanatçıyı takip etmek istediğinizde bazen sanatçının birden fazla kanalı olduğunu görebilirsiniz. Bu kanallardan hangisine abone olmanız gerektiğini nasıl anlarsınız?

Hayranlarının işini kolaylaştırmak için sanatçılarla birlikte çalışarak şarkılarını, albümlerini ve videolarını tek bir Resmi Sanatçı Kanalı altında bir araya getirdik. Sanatçı abonelikleriniz ve bildirimleriniz yakında Resmi Sanatçı Kanallarına taşınacak. Resmi Sanatçı Kanalı aboneliklerinizi de diğer kanal abonelikleriniz gibi yönetebileceksiniz. Şu anda abone olduğunuz ikincil sanatçı kanalı abonelikleriniz devre dışı bırakılacak.

Sanatçılara ait tek bir kanala abone olarak en sevdiğiniz sanatçıları ve müziklerini kolayca takip edebilirsiniz!”

youtube music

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.