SosyalSosyal Medya

YouTube Music’ten Yeni Özellik: Radyo

Youtube Music, rakiplerinin önüne geçmek için yeni güncellemeler denemeye devam ediyor. Şirket, yeni özelliği 'radyo'yu kullanıma sunmaya başlayacak. 

Youtube Music, rakiplerinin önüne geçmek için yeni güncellemeler denemeye devam ediyor. Şirket, yeni özelliği ‘radyo’yu kullanıma sunmaya başlayacak.

YouTube platformu, kullanıcılardan gelen şarkı önerme için kullanılan algoritmanın yetersiz olması yönündeki eleştirileri dikkate aldı. Bir Reddit kullanıcısı ‘Radyo’ ismindeki yeni özelliği keşfetti. Bu özellik sayesinde kullanıcıya özel şarkı algoritması oluşturulacak. Hatta şarkılar bir araya getirilerek bir albüm de yapılacak.

Özelliği kullanmak için uygulamada üst kısımdaki ‘Create a radio’  seçeneğine giriş yapılıyor. Sonrasında da dinlemek istediğiniz sanatçılar ile filtreleme oluşturulacak. Devamındaki karıştır ve keşfet seçeneklerini de ayarladıktan sonra platform size uygun şarkıları karşınıza çıkaracak.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.