Genel Bilgiler
Trend

YouTube Organik Takipçi Artırma Yöntemleri Nelerdir?

YouTube organik takipçi arttırma yöntemleri hakkındaki bu yazımız kanalınızı büyütmenize yardımcı olabilir.

YouTube, son zamanların en popüler sosyal medya platformlarından biri. Dünya üzerinde milyonlarca insanın kullandığı platform, doğru kullanıldığında müzisyenler için kazanç kapısı olabiliyor. Eğer dijitalleşmenin arttığı bu günlerde şarkılarınızı veya video kliplerinizi YouTube’a yükleyerek para kazanmak istiyorsanız bu içerik size yardımcı olabilir. Pek çok kişinin internette “YouTube izlenme hilesi” şeklinde arattığı konuyu sizin için masaya yatırdık. Ancak bu içerikte izlenme hilesi yerine “YouTube organik izlenme arttırma yöntemlerini” anlatarak daha büyük kitlelere ulaşmanıza yardımcı olacağız.

YouTube İzlenme Arttırma Hilesi Kullanmak Avantajlı Mı?

Pek çok YouTube içerik üreticisi, takipçi artırmak için ilk etapta YouTube izlenme artırma hilesi yöntemine başvuruyor. Ancak YouTube, artık daha zeki algoritmalarla çalıştığı için bu yöntemi kullanmak sizi uzun süre idare etmeyecektir. Önce izlenme sayınız düşecek, daha sonra kanalız engellenecektir. Bu yüzden YouTube izlenme artırma hilesi sizin için pek iyi olmayacaktır. Ancak YouTube organik izlenme artırma yöntemleri ile kanalınızı kısa sürede gerçek izleyici kitlesiyle buluşturabilirsiniz.

YouTube Organik İzlenme Arttırma Yolları

YouTube izlenme sayısı nasıl arttırılır“, “YouTube organik izlenme sayısı arttırma nasıl yapılır” gibi sorular internette pek çok kişinin aradığı ifadeler arasında yer alıyor. Bunun için öncelikle platformu tanımanız gerekiyor. İşte bazı ipuçları…

youtube organik takipçi artırma müzikonair seo

1- YouTube’un Nasıl Çalıştığını Öğrenin  

  • YouTube, 30 saniye ve üzeri izlenme sayısına ulaşan videoları izlenmiş kabul eder. Bu yüzden içeriğinizin kalitesine önem vermeniz gerekir. Eğer kullanıcılar videoya tıklayıp çıkarsa bu, YouTube için izlenme sayısı elde ettiğiniz anlamına gelmez.
  • YouTube, videolarınızı 300 kez izlendikten sonra incelemeye alır. Eğer 300’den sonra izlenme rakamında ilerleme görmüyorsanız endişelenmeyin. YouTube, videonuzu inceledikten sonra kazandığınız izlenme rakamlarını size iade eder.
  • Ayrıca YouTube için her bir izlenme sayısı, farklı IP adresinden yapılan girişlerle mümkün olur. Örneğin siz sürekli aynı IP üzerinden giriş yaparak videonun izlenme sayısını artırmak için sürekli üzerine tıklıyorsanız izlenme sayısı artmaz.

2- Kaliteli İçerik Üretin

Kullanıcılar içeriğiniz ne kadar kaliteliyse kanalınızı o kadar çok takip eder. Bu sebeple izleyici kitlenizi elinizde tutmanız için içeriğinizin kaliteli olması gerekir. Aksi halde takipçileriniz videodan çabuk çıkabilir, bu da sizin zararınıza olacaktır.

Unutmayın, önemli olan videonun ne kadar görüntülendiğinden çok kullanıcıların onu sonuna kadar izleyip izlemediğidir. Takipçilerinizi videoda tutmaya çalışın. Bunun için sadece konunuzu özgün kılmakla kalmayıp videonuzu farklı kurgu tekniklerinden faydalanarak ilgi çekici hale getirmeyi deneyebilirsiniz.

3- İstikrarlı Olun

YouTube organik izlenme sayısı arttırmak için platforma düzenli aralıklarla video yüklemeniz gerekir. Bu ise bildiğiniz konuda içerikler üretmenizle mümkün olacaktır. Eğer YouTube’u sadece kliplerinizi paylaşmak için kullanan bir müzisyenseniz sürekli klip yayımlamak mümkün olmayacağı için farklı içerikler de çekebilirsiniz. Örneğin takipçilerinizle aranızdaki bağı artırmak, samimiyetinizi onlara göstermek için vlog tarzı videolar yükleyebilirsiniz. Ancak bunu da devamlı ve sistemli bir şekilde yapmanız gerektiğini unutmayın.

4- Kapak Fotoğrafınıza Özel Önem Verin

  • YouTube’a yüklediğiniz videolara küçük resim denen kapak fotoğrafları ekleyebilirsiniz. YouTube Studio’da videonuzu platforma eklerken “özel küçük resim” sekmesinden çarpıcı bir görsel koyabilirsiniz. Ancak bunu yaparken takipçileri tuzağa düşürecek cinsten, clickbait (tık tuzağı) görseller eklememeye çalışın. Aksi halde takipçileriniz sizin samimiyetinizi sorgulayabilir.
  • Küçük resminize kanalınızın logosunu ekleyebilir veya videoyla ilgili bir başlık koyabilirsiniz. Canlı renkler seçmeye özen gösterin ve renk uyumunu dikkate alın. Örneğin koyu renk bir zeminin üzerine tekrar koyu renkte bir yazı yazmamaya çalışın.
  • Ayrıca küçük resimdeki yazıları görselin alt kısmına yazmanız daha iyi olacaktır. Zira YouTube’un her videonun üzerine otomatik olarak eklediği videonun ismi, süre gibi ifadeler resimdeki yazıları kapatabilir.
  • Küçük resminiz bütün olarak bakıldığında ilgi çekici görünmelidir. Bunu test etmek için kendinizi izleyicinin yerine koyabilirsiniz. Eğer size ilgi çekici geliyorsa onlara da muhtemelen ilgi çekici gelecektir. Ayrıca kapak fotoğrafınız ne kadar ilgi çekici olursa videonuzun o kadar çok izlendiğini de ekleyelim.

youtube organik takipçi artırma müzikonair seo

5- Başlıklarınız İlgi Çekici Olmalı

Kısa ve öz, dikkat çekici başlıklar videonuzun daha çok izlenmesini sağlar. Ayrıca videonun açıklama kısmını da boş bırakmayın. Açıklama kısmı boş olan videoların daha az izlendiğini unutmayın. Bu kısma sosyal medya hesaplarınızı ya da şarkınızın sözlerini, şarkınızda emeği geçen kişileri yazabilirsiniz.

6- Videonuzun Analizlerini Takip Edin

YouTube videonuzun kimler tarafından, kaç kişi tarafından, ne kadar süre içinde, hangi ülkelerden izlendiği gibi pek çok bilgiyi sizinle paylaşır. Bu bilgileri mutlaka takip edin. Kanalınızın stratejik performans yönetimi (SPM) değerlerini öğrenin. Tüm bunlar diğer videolarınızda daha fazla izlenme sayısı elde etmek için size yol gösterecektir.

7- Etkileşim Getirecek İçerikler Paylaşın

YouTube’da özellikle çok yorum ve çok beğeni alan videoların daha fazla öne çıkarıldığını unutmayın. Bunu dikkate alarak içerik ürettiğiniz zaman farkı siz de görebilirsiniz.

8- Danışmanlık Almayı İhmal Etmeyin

YouTube organik izlenme arttırma yolları bunlarla da sınırlı değil. Eğer kısa sürede fark edilmek ve YouTube kanalınızı büyütmek istiyorsanız Müzikonair’a başvurabilirsiniz. Kullandığımız Adwords yöntemiyle tamamen organik reklam yoluyla 100 bin, 250 bin, 500 bin, 1 milyon izlenme satın alabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için muzikonair@gmail.com veya 0552 685 38 82 numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

Buna benzer daha fazla içerik için buraya tıklayın

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.