Genel Bilgiler

Youtube Reklam Ücretleri ve Müzik Videosu Reklamları

YouTube'a reklam vermek ve Youtube adwords ile reklam vermek klibimin reklamını YouTube a vermek ve izlenme satın almak için ne yapmak gerekiyor?

İnternette video izlemek için en çok kullanılan platform YouTube oluyor. Google’ın en büyük yatırımlarından biri olan YouTube reklam vermek isteyenler için de en çok kullanılan alanlardan biridir. Peki YouTube’a reklam vermek ve Youtube adwords ile reklam vermek klibimin reklamını YouTube platformuna vermek ve izlenme satın almak için ne yapmak gerekiyor? İşte YouTube’a reklam vermeden önce bilmeniz gerekenler.

Youtube a reklam vermek günümüzde bir hayli kullanılmaktadır. Reklam verenlerin ve reklamcıların en büyük pazarlarından biri olan Youtube kitlenize en uygun reklamları verebileceğiniz eşi benzeri bulunmayan mecralardan bir tanesidir. Peki Youtube a nasıl reklam verilir? Youtube reklamcılığı konusunda bilmeniz gerekenleri sizler için sıraladık.

YouTube Reklamcılığı Etkili Mi?

Google Ads ile yapılan Youtube reklamcılığı her türde yasal video içeriğini gerçek kullanıcılara ulaştırmanızda en etkili yöntemdir. Bu şekilde kullanıcı erişimlerinizi en üst düzeye ulaştırmanız mümkün hale gelir. Bir YouTube kullanıcısı bir başkasının kanalında kendi isteğine yönelik videoyu görüntülemeden önce sizin videonuzu oynatabilir ve kullanıcıların içeriğinizin tamamını izlemesini sağlayabilir.

Youtube reklamları için ilk olarak bu işin uzmanı kişi yahut ajanslarla çalışmanız önerilir. İşinin ehli kişiler ve şirketler YouTube içeriğinizi Google Ads standartlarınca reklam olarak verebilir. İlk olarak bir YouTube kanalınızın ve içeriğinizin olması gerekmektedir. İçeriğinizin bir YouTube kanalında yayımlanmış olması kriterlerin en önemlisidir.

Youtube Reklam Ücretleri

İş ortağı siteler ve kanallar aracılığı ile Müzikonair müzik türündeki içeriğinizin tamamını milyonlarca kişinin takip ettiği yüksek abone sayısına sahip Youtube kanallarında reklam olarak verebilmektedir. Müzikonair iş birliği sağladığı reklam anlaşmalarında size ve kitlenize en uygun kampanyayı oluşturacaktır. Peki Youtube reklam vermek nasıl oluyor? Reklam ücretleri neye göre belirleniyor?

Reklam günümüzde dijital platformların en büyük gelir kaynağıdır. Bir Youtube kanalının en büyük geliri izlenmeler kadar aynı zamanda reklamlardan oluşur. Üst düzey kullanıcılara hitap eden büyük ve yüksek bütçeli bir Youtube kanalı geniş abone sayısına sahiptir. Ancak yine de reklamlara ihtiyaç duymaktadır. Burada asıl dikkat edilmesi gereken husus, hedef kitleye doğru ulaşılmasıdır. Örnek vermek gerekirse; Youtube’da herhangi bir kanalda bir pop şarkısı görüntüleyen kişiye arabesk müzik reklamı yapmak beklentiyi karşılamayabilir. Ancak benzer içerikler kullanıcılara cazip gelecektir. Bu sayede reklam kampanyasından istenen randıman alınacaktır. Dünyanın en geniş video paylaşım platformu olan Youtube’a reklam vermek isteyen kişilerin en merak ettiği konulardan biri de Youtube reklam vermek konusunda en merak edilen noktalardan biri de platformun reklam fiyatları olmaktadır. Bu noktada en doğru yanıt içeriğiniz, bütçeniz ve beklentileriniz ile doğrusal olarak verilir.

Youtube’da Müzik Klibi Reklamı

Günümüzde markalar kadar kişiler de YouTube a reklam vermektedir. Bunlar arasında müzisyenler ve sanatçılar da vardır. Yeni albüm ya da single çıkarmak isteyen kişilerin PR çalışmasını yaptığı en büyük mecralardan biri olan Youtube son derece etkili bir adrestir.

Peki klibimi Youtube a reklam vermek istiyorum klibimin reklamını yapmak istiyorum sorusunu soran kişilere verilecek en iyi hizmet ve yanıt nedir? Müzikonair müzik sektöründe verdiği birçok hizmetin yanında Youtube reklamları konusunda da uzmandır. Youtube platformuna reklam vermek isteyen sanatçılar Müzikonair ile iş birliği sağlayarak bütçesine en uygun reklam paketlerinden birini satın alabilmektedir. Bu sayede müziğiniz geniş kitlelerce fark edilirken, kitlenize en yakın kitleye kendinizi tanıtabilir ve dinleyici ağınızı genişletebilirsiniz. Youtube klip reklamı için bize ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Müzikonair ile muzikonair@gmail.com e-posta ve 0552 685 38 82 Whatsapp Bilgi Hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu