Müzikonair Youtube Şarkı Tanıtımı Nasıl Yapılır? | Müzikonair
Genel Bilgiler

Youtube Şarkı Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Yeni bir şarkı çıkarmış olan sanatçılar YouTube şarkı tanıtımı konusunda profesyonel destek alarak daha geniş dinleyici kitlelerine ulaşabilmektedir. Peki popüler video paylaşım sitesi YouTube’da bir şarkının tanıtımı nasıl yapılıyor?

Yeni bir şarkı çıkarmış olan sanatçılar YouTube şarkı tanıtımı konusunda profesyonel destek alarak daha geniş dinleyici kitlelerine ulaşabilmektedir. Peki popüler video paylaşım sitesi YouTube’da bir şarkının tanıtımı nasıl yapılıyor? Hedef kitle platformda herhangi bir içerik izlerken şarkınızın tanıtımıyla yeni keşiflerde bulunabilmektedir. Özellikle kariyerinin başında, profesyonel ve bağımsız sanatçılar için bu noktada profesyonel düzeyde destek almak, sanatçıların YouTube görünürlüklerini epeyce artırmaktadır.

Google’ın en büyük yatırımlarından biri olan YouTube reklam vermek isteyenler için de en çok kullanılan alanlardan biridir. Peki YouTube’a reklam vermek ve Youtube adwords ile reklam vermek klibimin reklamını YouTube platformuna vermek ve izlenme satın almak için ne yapmak gerekiyor? İşte YouTube’a reklam vermeden önce bilmeniz gerekenler…

YouTube Şarkı Kanalları

YouTube şarkı tanıtımı Türkiye’de çok fazla çeşitlilik göstermemektedir. Plak şirketlerinin YouTube kanallarının yanı sıra Netd Müzik ve benzeri kanallar aracılığıyla sanatçılar müzik videosunu dinleyicilere ulaştırabilmektedir.

Reklam verenlerin ve reklamcıların en büyük pazarlarından biri olan Youtube kitlenize en uygun reklamları verebileceğiniz eşi benzeri bulunmayan mecralardan bir tanesidir. Peki Youtube a nasıl reklam verilir? Youtube reklamcılığı konusunda bilmeniz gerekenleri sizler için sıraladık. Müzikonair sanatçıların pr çalışmasında her mecrada profesyonel hizmetler sunmaktadır. Gelişen ve değişen reklam stratejilerini yakından takip ederek sanatçıların amacına ulaşması sağlanmaktadır. Reklamcılığın güncel stratejilerini takip ederek, yerinde ve akıllıca yatırımlar yapmak için Müzikonair tarafından sağlanan gerekli desteklerden fayda sağlayabilirsiniz.

YouTube Müzik Kanalı Açmak İçin Gerekli Olanlar

YouTube şarkı tanıtımı açmak için öncelikli olarak onaylı bir sanatçı hesabınızın olması işinizi kolaylaştıracaktır. Diğer sosyal mecralarda olduğu gibi YouTube’da da sanatçı rozeti bir diğer deyişle, onaylı sanatçı hesabı için ne yapmak gerekiyor?

Google Ads ile yapılan Youtube reklamcılığı her türde yasal video içeriğini gerçek kullanıcılara ulaştırmanızda en etkili yöntemdir. Bu şekilde kullanıcı erişimlerinizi en üst düzeye ulaştırmanız mümkün hale gelir. Bir YouTube kullanıcısı bir başkasının kanalında kendi isteğine yönelik videoyu görüntülemeden önce sizin videonuzu oynatabilir ve kullanıcıların içeriğinizin tamamını izlemesini sağlayabilir.

Youtube reklamları için ilk olarak bu işin uzmanı kişi yahut ajanslarla çalışmanız önerilir. İşinin ehli kişiler ve şirketler YouTube içeriğinizi Google Ads standartlarınca reklam olarak verebilir. İlk olarak bir YouTube kanalınızın ve içeriğinizin olması gerekmektedir. İçeriğinizin bir YouTube kanalında yayımlanmış olması kriterlerin en önemlisidir.

YouTube Sanatçı Rozeti Nasıl Alınır

YouTube şarkı tanıtımı almak için iş ortağı şirketler ile ortaklık kurmak son derece önem taşımaktadır. İçeriğinizin tamamını YouTube yayımlayarak reklam vermek için gerekli işlemlerin çoğunluğunu halletmiş olursunuz. Ancak iş bununla sınırlı değildir.

İş ortağı siteler ve kanallar aracılığı ile Müzikonair müzik türündeki içeriğinizin tamamını milyonlarca kişinin takip ettiği yüksek abone sayısına sahip Youtube kanallarında reklam olarak verebilmektedir. Müzikonair iş birliği sağladığı reklam anlaşmalarında size ve kitlenize en uygun kampanyayı oluşturacaktır. Peki Youtube reklam vermek nasıl oluyor? Reklam ücretleri neye göre belirleniyor?

Reklam günümüzde dijital platformların en büyük gelir kaynağıdır. Bir Youtube kanalının en büyük geliri izlenmeler kadar aynı zamanda reklamlardan oluşur. Üst düzey kullanıcılara hitap eden büyük ve yüksek bütçeli bir Youtube kanalı geniş abone sayısına sahiptir.

YouTube Topic ve YouTube Şarkı Tanıtımı

Youtube topic nedir sorusu da müzisyenlerin en merak ettiği konular arasında yer almaktadır. YouTube’un birkaç sene önce oluşturduğu bu sistem sayesinde müzisyenlerin partner şirketi üzerinden dijital müzik dağıtımı yapmanız konusunda geliştirilmiştir. Dijital müzik dağıtım hizmeti aldığınız şirket ile YouTube albüm kapak görseli bir arada sunulmaktadır. Şarkınız, Various Artist – topic adı altında bir kanal üzerinden yayımlanmaktadır. Bu noktada amaç, YouTube’a içerik oluştururken özellikle müzik üreticileri için stream yapma imkânı tanımasıdır. Bu noktada various artist-topic kanalında yayımlanan şarkılar direkt olarak reklam alma odaklıdır. Türkiye’de stream rakamları genel olarak şimdilik düşük bütçelerden söz etse de YouTube tarafından her geçen yapılan hamleler rekabeti üst sıralara taşımaktadır.

Ancak yine de reklamlara ihtiyaç duymaktadır. Burada asıl dikkat edilmesi gereken husus, hedef kitleye doğru ulaşılmasıdır. Örnek vermek gerekirse; Youtube’da herhangi bir kanalda bir pop şarkısı görüntüleyen kişiye arabesk müzik reklamı yapmak beklentiyi karşılamayabilir. Ancak benzer içerikler kullanıcılara cazip gelecektir. Bu sayede reklam kampanyasından istenen randıman alınacaktır. Dünyanın en geniş video paylaşım platformu olan Youtube’a reklam vermek isteyen kişilerin en merak ettiği konulardan biri de Youtube reklam vermek konusunda en merak edilen noktalardan biri de platformun reklam fiyatları olmaktadır. Bu noktada en doğru yanıt içeriğiniz, bütçeniz ve beklentileriniz ile doğrusal olarak verilir.

Cover Kanalı ve YouTube Şarkı Tanıtımı

YouTube şarkı tanıtımı  açmak günümüzde ünlü ve amatör sanatçıların sıkça başvurduğu kitle artırma yöntemlerinden bir tanesidir. YouTube’da sanatçı profiliniz yahut bir tema üzerinde açılmış bir cover kanalı olması ve bu kanalın aktif olarak güncellenmesi YouTube abone sayınız ve reklam gelirleriniz için büyük fırsatlar sunabilmektedir. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken konu, cover kanalı açtığınızda icra ettiğiniz eserlerin telif haklarının yahut izinlerinin alınmış olmasıdır. Aksi takdirde eser sahipleri tarafından telif haklarını ihlal etmeniz gerekçesiyle kanalınızın kapatılmasına varan yaptırımlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Günümüzde markalar kadar kişiler de YouTube a reklam vermektedir. Bunlar arasında müzisyenler ve sanatçılar da vardır. Yeni albüm ya da single çıkarmak isteyen kişilerin PR çalışmasını yaptığı en büyük mecralardan biri olan Youtube son derece etkili bir adrestir.

Müzikonair müzik sektöründe verdiği birçok hizmetin yanında Youtube reklamları konusunda da uzmandır. Youtube platformuna reklam vermek isteyen sanatçılar Müzikonair ile iş birliği sağlayarak bütçesine en uygun reklam paketlerinden birini satın alabilmektedir. Bu sayede müziğiniz geniş kitlelerce fark edilirken, kitlenize en yakın kitleye kendinizi tanıtabilir ve dinleyici ağınızı genişletebilirsiniz. Youtube klip reklamı için bize ulaşabilirsiniz.

YouTube Resmi Sanatçı Kanalı Açmak

YouTube resmi sanatçı kanalı sahibi sanatçılar, popüler video paylaşım sitesinde müzik dinleyicilerine ve hayranlarına daha kolay ulaşabilmektedir. Bu sayede büyük emek ve yüksek bütçelerle hazırlanan eserler, güçlü görüntülenmelere ulaşarak sanatçıya gelir olarak geri dönmektedir. YouTube’un algoritmalarına uyduğunuz ve bu alanda uzman destekler aldığınız sürece, hiç kuşkusuz diğer müzik platformları ve mecralarda da abone ve takipçi sayınızı yükseltmeniz mümkün olmaktadır.

Tüm yararlı bilgiler ışığında bir sanatçının YouTube platformunda güçlü bir şekilde var olabilmesi kaçınılmaz olacaktır. Müzikonair sektördeki güçlü iş ortakları, paydaşları ve uzman PR danışmanları ile şarkınızın ve markanızın daha geniş kitlelere ulaşması için büyük özveri ile çalışmaktadır. Halihazırda yüzlerce sanatçı ile çalışan Müzikonair sektörde rüştünü ispatlamış, değerli bir marka olarak karşımıza çıkmaktadır.

Müzikonair ile muzikonair@gmail.com e-posta ve 0552 685 38 82 Whatsapp Bilgi Hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

author avatar
5N 1K
''Ne? Ne Zaman? Nerede? Nasıl? Neden? Kim? '' sorularına cevap aradığımız genel bilgiler, tüyolar
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)