YouTube Trendlerdeki Korsan Müzik Yayınlarının Önü Kesilemiyor! Meslek Birlikleri Ne Yapıyor? -
MüzikMüzik Haber

YouTube Trendlerdeki Korsan Müzik Yayınlarının Önü Kesilemiyor! Meslek Birlikleri Ne Yapıyor?

YouTube'daki korsan müzik yayınları sınır tanımıyor. Telif hakkı ihlali yaparak şarkıların farklı versiyonlarını YouTube'da dolaşıma sokan kanallar, bu defa YouTube trendler listesine taşındı.

YouTube’daki korsan müzik yayınları sınır tanımıyor. Telif hakkı ihlali yaparak şarkıların farklı versiyonlarını YouTube’da dolaşıma sokan kanallar, bu defa YouTube trendler listesine taşındı. Ece Mumay, Ece Seçkin, Zeyd & Ceylan Koynat gibi isimler yeni şarkılarıyla trend müzik listesine giremezken, listede Demet Akalın Furkan Demir Remix, Aşk Paylaşılmaz – lusttgwe, Ben Hala Dolaşıyorum Avare – Taladro – Nahide Babashli ( Mix Edition) Ah O Saçların – Sağlam Records ismini taşıyan müzik içerikleri trend listesinin üst sıralarına adını yazdırdı.

Meslek Birlikleri Ne Yapıyor?

Peki YouTube’daki korsan yayıncılığın hızla artmasının önüne geçmenin çözümü ne? Bu konuda YouTube Türkiye, yapım şirketleri, hak sahipleri ve meslek birlikleri nasıl önlemler alıyor? Önlem alınıyorsa, önlemlerin yetersizliği hakkında nasıl geri dönüşler yapılıyor? Sanatçıların eserleri üzerinden gelir toplayan korsan yayıncılar ile ilgili müzik meslek birliklerinin çalışmaları merak ediliyor.

YouTube’un trend müzik listesindeki korsan yayınlar;

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)