YouTube ve Universal Music Group İşbirliği Yapıyor -
GündemSosyalSosyal MedyaVitrin

YouTube ve Universal Music Group İşbirliği Yapıyor

YouTube ve Universal Music Group sanatçılar ve hak sahipleri için yapay zeka müzik araçları geliştirmek üzere işbirliği yapacak.

Yapay zeka son dönemlerde herkesin ilgi odağında. Yazma işleminden tasaırm işlemine kadar birçok işlevi olan yapay zeka müzik endüstrisinde de yer aldı. Büyük müzik şirketleri de bu yeni teknolojiyi yakından takip ediyor ve firmalarına entegre ediyor.

YouTube ve Universal Music Group sanatçılar ve hak sahipleri için yapay zeka müzik araçları geliştirmek üzere işbirliği yapacak.Bu ortaklığın iki önemli unsuru var.

Bunlardan ilki, YouTube’da yeni duyurulan ‘Müzik Yapay Zeka İnkübatörü’; şirkette sanatçılar ve müzik dünyasıyla yakın işbirliği içinde yeni araçların ve yeniliklerin geliştirileceği bir program. Şimdilik bu oluşum, UMG imzalı yeteneklerin geri bildirimlerini ve rehberliğini içeren YouTube ve UMG arasındaki bir ortaklıkla başlıyor.

YouTube CEO’su Neal Mohan, “YouTube’da geliştirilmekte olan üretken yapay zeka deneyleri ve araştırmaları hakkında bilgi toplanmasına yardımcı olacak. İlerledikçe sektördeki ortaklarımızı da programa davet etmekten heyecan duyuyoruz.Birlikte çalışarak bu teknolojilerin sanatçılar ve hayranlar için ne kadar değerli olabileceğini, yaratıcılığı nasıl geliştirebileceğini ve gelecek için kritik sorunları nerede çözmeye çalışabileceğimizi daha iyi anlayacağız” dedi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)